اینترنت ملی در راه است؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، روزنامه هم میهن از قطعی های مکرر اینترنت در ماه های گذشته به این نتیجه رسیده که این قطعی ها در راستای تغییرات گسترده شبکه ملی ارتباطات است.

اینترنت ملی در راه است؟

به گزارش هم میهن، اینترنت ثابت و همراه روز گذشته برای دقایقی در کل کشور قطع شد. قطع شدن اینترنت حتی برای 15دقیقه در سراسر کشور، امری عادی نیست، هرچند شفاف نکردن موضوع غیرعادی تر است. دفعات قبلی، شبکه های داخلی وصل بودند و صرفا شبکه های بین المللی قطع می شدند که مردم می توانستند کارهای روزمره بانکی و دسترسی به سایت های داخلی را داشته باشند اما روز گذشته همزمان، شبکه ملی داخلی و بین المللی قطع شد. بعلاوه اتفاق عجیب دیگری که رخ داد، آی پی سایت گوگل که 8888 است نیز وصل بود که می توان چنین تصور کرد که شاید قرار است سایت دیگری جایگزین گوگل گردد. چندوقت اخیر اینترنت چندباری قطع شده است. اینها غیر از اختلال مدام و همیشگی در اینترنت است که کاربران را حسابی کلافه نموده است و حتی مستأصل. متاسفانه مسئولان کماکان به اینترنت به چشم یک پدیده فانتزی نگاه می نمایند، نه یک زیرساخت ضروری.

این روزنامه در انتها نوشته است: برخی معتقدند قطعی چندباره اینترنت طی دو سه ماه اخیر ما را به این نتیجه می رساند که ظاهرا این قطعی ها در راستای تغییرات گسترده در شبکه های ملی ارتباطات است . باتوجه به اینکه حاکمیت شفافیت صحیح و روشنی در این باره ندارد طبعا شایعات هر روز نسبت به این ماجرا افزایش پیدا می نماید.

منبع: فرارو

به "اینترنت ملی در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت ملی در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید