ربات عجیب دیزنی همه را شگفت زده کرد!، عکس

به گزارش وبلاگ ساختمان، دیجیاتو نوشت: وقتی به ربات ها فکر می کنید، احتمالاً فکر شما به سمت شرکتی مثل دیزنی نمی رود.

ربات عجیب دیزنی همه را شگفت زده کرد!، عکس

اما این شرکت در جدیدترین رویداد خود از ربات جدیدی رونمایی نموده است که ابعادی شبیه به بچه ها (و درواقع شخصیت های دیزنی) دارد، با اسکیت حرکت می نماید و البته می تواند پشتک بزند.

دیزنی در رویداد SXSW 2023 در خلال ارائه Art & Science of Storytelling اشاره ای به کوشش های خود درزمینه توسعه ربات های پویا داشت؛ ربات هایی که می توانند کارهای مختلفی انجام دهند. یکی از این ربات ها می تواند 20 متر به هوا پرتاب گردد و در حین پرواز پشتک بزند. ربات دیگری که این شرکت توسعه داده، شبیه به یک فرودگر است که می تواند از ارتفاع بالا رها گردد و به سلامت روی زمین فرود بیاید. اما یک ربات دیگر هم بود که نمایش طولانی تری را از آن دیدیم.

این ربات در مراسم مذکور به تنهایی از داخل یک جعبه خارج شد و خودش را به تماشاچیان نشان داد. ربات دیزنی در زیر پاهای خود اسکیت داشت تا به راحتی بتواند حرکت کند. البته این ربات می تواند پشتک هم بزند و اگر زمین بخورد، خودش قادر است دوباره روی پا بایستد.

ربات دیزنی می خواهد احساسات داشته باشد

مورگان پاپ، از مهندسان ارشد دیزنی روی صحنه درباره کوشش های این شرکت گفت: این جدیدترین کوشش ما درزمینه ساخت ربات هایی است که می توانند با مهمانانمان ارتباطی عاطفی برقرار نمایند.

دیزنی برای ساخت این ربات و ربات های مشابه آن از مواد پربازده و جلوه های مکانیکی خاصی استفاده می نماید تا محصولاتش پویاتر شوند. بااین حال، آن ها برای ایجاد احساس در حرکات ربات خود از داده های حاصل از موشن کپچر هم استفاده نموده اند. در این تکنیک معمولاً حرکات انسان ها به وسیله لباس های مخصوصی که قابلیت ردیابی دارند، به کامپیوتر داده می گردد.

تمام این فاکتورها در ساخت شخصیت کلی این ربات تأثیر داشته اند. با توجه به اینکه قرار است پارک تفریحی جدیدی با الهام از انیمیشن Zootopia در سال 2023 در شانگهای افتتاح گردد، این احتمال داده می گردد که این ربات هم به آنجا برود. اما دیزنی هنوز این موضوع را تأیید ننموده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "ربات عجیب دیزنی همه را شگفت زده کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات عجیب دیزنی همه را شگفت زده کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید