اعتراض 8:46 دقیقه ای آنری در آمریکا علیه نژادپرستی

به گزارش وبلاگ ساختمان، اسطوره باشگاه آرسنال و سرمربی تیم فوتبال مونترال ایمپکت آمریکا در اولین بازی این تیم به مدت 8 دقیقه و 46 ثانیه در کنار زمین زانو زد و دستان خود را بالا آورد.

اعتراض 8:46 دقیقه ای آنری در آمریکا علیه نژادپرستی

به گزارش وبلاگ ساختمان از ایسنا، رقابت های لیگ فوتبال آمریکا MLS نیز بعد از چند هفته تعطیلی برگزار گردید و در اولین ملاقات مونترال ایمپکت که تیری آنری را به عنوان سرمربی در اختیار دارد به ملاقات نیوانگلند رفت.

تیری آنری سرمربی مونترال ایمپکت در اولین بازی این تیم به مدت 8:46 دقیقه در کنار زمین زانو زد و دستان خود را بالا آورد تا اعتراض خود را به نابرابری و بی عدالتی در آمریکا نسبت به سیاه پوستان را نشان دهد.

او همچنین یک تی شرتی به تن داشت که عبارت Black Lives Matter (جان سیاه پوستان مهم است) روی آن درج شده بود.

این زمان مقداری است که در ابتدا دادستان گفته بود که درک شووین، مأمور پلیس بر گردن فلوید با زانوی خود فشار آورده بود و باعث مرگ این شهروند سیاه پوست شده بود.

آنری 228 گل برای آرسنال به ثمر رساند که بیشترین تعداد گل برای این تیم لندنی محسوب می گردد و توانست دو قهرمانی در لیگ برتر و دو قهرمانی در جام حذفی را به دست بیاورد.

او عضو تیمی بود که با تیم آرسنال توانست بدون باخت در یک فصل قهرمان لیگ گردد. او با بارسلونا نیز قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاه ها را به مجموعه افتخارات خود افزود.

حساب توئیتر MLS از این اقدام تیری آنری در حمایت از سیاه پوستان و اعتراض به نژادپرستی تشکر کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "اعتراض 8:46 دقیقه ای آنری در آمریکا علیه نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض 8:46 دقیقه ای آنری در آمریکا علیه نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید