حمله ضد تروریستی ارتش ترکیه علیه مواضع پ ک ک در شمال عراق

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر دفاع ترکیه از تداوم عملیات و مبارزه با نیرو های پ ک ک در شمال عراق و کشته، مجروح و اسیر شدن شماری از اعضای این گروه اطلاع داد.

حمله ضد تروریستی ارتش ترکیه علیه مواضع پ ک ک در شمال عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان، وزیر دفاع ترکیه یکشنبه از عملیات ضد تروریستی نیرو های مسلح این کشور علیه مواضع عناصر پ ک ک (حزب کارگران کردستان) در شمال عراق اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که به همراه مقام های بلند پایه نظامی در پایگاهی در شمال عراق رفته بود، گفت که طی این حمله 44 عضو گروه پ ک ک دستگیر، مجروح یا کشته شدند. وزیر دفاع ترکیه اضافه نمود که عملیات در مناطق مورد نظر با موفقیت ادامه خواهد داشت.

ارتش ترکیه از 23 آوریل عملیاتی را در شمال عراق نزدیک مرز های ترکیه علیه مواضع عناصر پ ک ک انجام داد. نیرو های این گروه اغلب از شمال عراق برای پنهان شدن و انجام عملیات در ترکیه بهره می جویند.

ترکیه مدت هاست به بهانه مقابله با پ ک ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. گروه پ ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می گردد. ترکیه می گوید که شبه نظامیان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

وزارت دفاع ترکیه چهارشنبه گذشته نیز اعلام نمود که جنگنده های ارتش ترکیه به نیرو های پ ک ک مستقر در شمال عراق حمله کردند. یک مقام وزارت دفاع ترکیه گفت که این عملیات مطابق برنامه از قبل ریخته شده علیه نیرو های پ ک ک انجام شد. در این عملیات جنگنده های اف-16، پهپاد ها و بالگرد های نظامی در منطقه متینا واقع در کوه های استان دهوک در شمال عراق عملیات انجام دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمله ضد تروریستی ارتش ترکیه علیه مواضع پ ک ک در شمال عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ضد تروریستی ارتش ترکیه علیه مواضع پ ک ک در شمال عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید