سرشناس ترین ستاره لیگ از ایران رفت

به گزارش وبلاگ ساختمان، مانوئل فرناندز در تابستان سال گذشته به عنوان یکی از مهم ترین خرید های سپاهان معرفی گردید و انتقال پر سروصدایی به لیگ برتر ایران داشت، اما با وجود کیفیت فنی بالا و نمایش تاثیرگذاری که در زمان حضورش در ترکیب طلایی پوشان ارائه داد، بخاطر مصدومیت های پیاپی نتوانست آنطور که باید به میدان برود و برای ژوزه مورایس کار دربیاورد.

سرشناس ترین ستاره لیگ از ایران رفت

این ستاره ملی پوش سابق پرتغال که تجربه حضور در بنفیکا، والنسیا، اورتون و... را دارد، طی یک دهه اخیر در لیگ های ترکیه، روسیه و یونان به میدان رفت و فصل گذشته را همراه با سپاهان پشت سر گذاشت که نتوانست با جام قهرمانی کارش را تمام کند و با خاطره ای تلخ به انتها کارش در جمع طلایی پوشان رسید.

فرناندز پس از حضور ثابت در ملاقات روز گذشته مقابل مس که منجر به فزونی و البته نایب قهرمانی سپاهان در لیگ برتر شد، در فرودگاه کرمان گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار ورزش سه، انجام داد و پیرامون یک سال بازی در ایران، قهرمانی پرسپولیس، علت ناکامی تیمش و ادامه فعالیت اش به صحبت پرداخت که مشروح گفت وگوی او را در ادامه می خوانید:

* آخرین مسابقه فصل مقابل مس کرمان چطور بود؟

بازی سختی بود؛ شرایطی مهیا شد که ما انتظارش را نداشتیم. ما برای قهرمانی و حریف برای جلوگیری از سقوط کوشش می کرد و به همین علت رقابت دشواری شد.

* عده ای معتقد هستند که عوامل خارج از فوتبال در نتایج و معین قهرمان لیگ برتر تاثیر گذاشت؛ این موضوع را قبول دارید؟

نه، جالب نیست که بخواهم بگویم چیزی بیرون از زمین فوتبال باشد. ما تیم صدرنشین جدول بودیم، اما در ملاقات مقابل ملوان امتیاز از دست دادیم و پرسپولیس عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشت و در رتبه اول نهاده شد و جا دارد به آن ها تبریک بگوییم.

* حضور در ایران چطور بود؟

یک تجربه متفاوت و سخت برای من بود؛ به این علت که مدت زیادی مصدومیت داشتم، اما در زمان حضورم در مسابقات توانستم به تیمم یاری کنم تا برترین نتایج را بگیریم.

* شما در سالیان اخیر در کشور های روسیه و ترکیه بازی کردید، ولی انگار شرایط بهتری در ایران داشتید.

بله؛ مخصوصا در تیم کایسری اسپور که علت بازی نکردنم در آن تیم فوتبالی نبود و علت دیگری داشت. در یونان هم با یک آسیب دیدگی روبرو شدم که ملاقات های انتهای فصل را از دست دادم.

* فوتبال ایران را چطور دیدید؟ فیزیکی است؟

بله، فیزیکی است. اگر بخواهم با لیگ ترکیه مقایسه کنم، تفاوت زیادی دارد و حتی همان فیزیکی بودنش هم تفاوت دارد. به نظرم لیگ برتر ایران سبک متفاوتی دارد!

* گفته می گردد آخرین بازی شما در ایران بود. دوباره در سپاهان می مانید یا آخرین بازی بود؟

بله، بازی آخرم برای تیم سپاهان بود و خیلی متشکرم بابت تمام زحماتی که برای من کشیدند و همه کار هایی که کردند. ای کاش می توانستم نمایش بهتری از خودم ارائه کنم، ولی بازی آخرم بود.

* شما فوتبالیست باکیفیتی هستید، اما در این فصل آن چهره خندان کمتر در شما دیده شد...

اگر من را بیشتر بشناسید و نزدیک تر باشیم، خنده را روی لب های من می بینید.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "سرشناس ترین ستاره لیگ از ایران رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرشناس ترین ستاره لیگ از ایران رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید