واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش

به گزارش وبلاگ ساختمان، بازپرس ویژه و سابق پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در اقدامی کم سابقه از تعقیب قضایی راجر استون دستیار و مشاور دیرینه ترامپ دفاع نموده است.

واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان، رابرت مولر بازپرس ویژه پفراینده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا با انتشار مطلبی در روزنامه واشنگتن پست از اقدام دفترش در تعقیب قضایی راجر استون مشاور و دستیار دیرینه دونالد ترامپ حمایت و دفاع نموده است.

مولر نوشت: راجر استون هنوز یک مجرم محکوم است و عفو و بخشش ترامپ موجب تبرئه وی نخواهد شد. کنگره نیز تحقیقاتی نموده و به دنبال اطلاعاتی از راجر استون بود. یک هیئت منصفه بعداً به این نتیجه رسید که راجر استون به اعضای کنگره دروغ گفته است. وی درباره بسیاری از مسائل مربوط به کارزار انتخاباتی ترامپ دروغ گفته است.

وی اضافه نمود: هیئت منصفه در نهایت به این جمع بندی رسید که استون قصد ممانعت در فرایند تحقیقات کنگره را دارد. به خاطر بخشش و عفو ترامپ، او به زندان نخواهد رفت ولی همچنان یک مجرم محکوم است.

در حالی که قرار بود حکم زندان راجر استون مشاور باسابقه و دیرینه ترامپ از هفته آینده شروع گردد، رئیس جمهور آمریکا با استفاده از قدرت و اختیارات قانونی خود این حکم را لغو نموده است.

استون پیش از این در ارتباط با پفراینده تحقیقات روسیه محکوم به حبس شده بود. دموکراتها در واکنش به این اقدام به شدت از ترامپ انتقاد و وی را فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده ارزیابی کردند.

استون به خاطر پفراینده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به 3 سال حبس محکوم شده بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید