پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 10شهریور 1400

به گزارش وبلاگ ساختمان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 10شهریور 1400

فردا چهارشنبه 10 شهریورماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش وبلاگ ساختمان، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 33 و 24 درجه است. نقشه های هواشناسی ازافزایش دو تا سه درجه ای دما در مرکز تا اواسط هفته خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و چهار درجه به مرور و در طول روز به سی و سه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود.

آسمان تهران فردا (10 شهریورماه) آفتابی با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (11 شهریور ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

علت اصلی آن تجمع و تردد وسایل نقلیه و کارخانه ها و صنایعی است که آلودگی ناشی از آن ها به شکل ازن و ذرات معلق ظاهر می گردد. با گذشت 21 روز از تیرماه، تا به امروز 6 روز آلوده ثبت شده که نشان از افزایش آلودگی هوای ازن پایه و ذرات معلق پایه در شهر دارد.

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (9 شهریورماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (10 شهریورماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (10شهریورماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی تا اواخر هفته در غالب منطقه ها کشور جوی پایدار و آرام حاکم خواهد بود، اظهارکرد: طی سه روز آینده در ارتفاعات استان های هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و بارش پراکنده و خفیف رخ می دهد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از بعدازظهر آدینه و طی روز شنبه (12 و 13 شهریور) با گذر امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور و نفوذ جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر، در استان های واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما پیش بینی می گردد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی دو روز آینده در بعضی نقاظ شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی با احتمال خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد. از بعدازظهر آدینه (12 شهریور) هم دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 10شهریور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا چهارشنبه 10شهریور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید