چگونگی درمان جوش با عرق کاسنی

به گزارش وبلاگ ساختمان، بسیاری از جوش ها به دلیل غلبه گرمی مزاج و مصرف گرمی جات است. عرق کاسنی طبع سردی دارد که با مصرف آن طبع فرد معتدل شده و جوش های ناشی از گرمی درمان می شوند.

چگونگی درمان جوش با عرق کاسنی

چگونگی درمان جوش با عرق کاسنی

عرق کاسنی به علت قابلیت سم زدایی کبد و تصفیه و پالایش خون؛ نقش موثری در درمان جوش هایی دارد که به علت گرمی و یا مسائل کبدی و اختلالات هورمونی ایجاد شده اند.

ستاره | سرویس سلامت - عرق کاسنی از گیاه کاسنی به دست می آید و دارای خواص مختلفی است. یکی از مفیدترین اثرات عرق کاسنی سم زدایی از کبد و کیسه صفرا است و از آنجا که جوش های صورت اغلب ریشه در مسائل کبدی دارد، مصرف عرق کاسنی می تواند کبد را تصفیه کرده و در درمان جوش های صورت موثر باشد.

دلایل درمان جوش با عرق کاسنی

استفاده از عرق کاسنی در طب سنتی بسیار رواج داشته و به این علت تقریبا در هر خانه ای پیدا می شده است. ارتباط عرق کاسنی و درمان جوش به تجربه ثابت شده است. دلایل این ارتباط را با هم بررسی می کنیم.

1 - رفع گرمی مزاج

بسکمک از جوش ها به علت غلبه گرمی مزاج و مصرف گرمی جات است. عرق کاسنی طبع سردی دارد که با مصرف آن طبع فرد معتدل شده و جوش های ناشی از گرمی درمان می شوند.

2 - کاهش غلظت خون

جوش هایی که به علت غلیظ شدن خون به وجود آمده اند، با مصرف عرق کاسنی که مستقیما بر عملکرد کبد تاثیر گذار است، غلظت خون شان رفع شده و همین کارکرد یکی از مهم ترین دلایل درمان جوش با عرق کاسنی است.

3 - تنظیم هورمون ها

بسکمک از جوش ها با بهم ریختن تنظیم هورمونی بدن ایجاد می گردند. کبد وظیفه تنظیم هورمون ها را در بدن به عهده دارد که با اختلال عملکرد کبد مسائل بسکمک از جمله اختلال هورمونی به وجود می آید. عرق کاسنی با دفع صفرا از بدن و بهبود عملکرد کبد، زمینه را برای تنظیم هورمون ها و نابودی جوش های ناشی از آن فراهم می کند.

4 - ضد میکروب

عرق کاسنی بدن را سم زدایی کرده و میکروب ها را منهدم می کند؛ بنابراین جوش های میکروبی با مصرف آن بهبود می یابند.

درمان جوش با عرق کاسنی تنها یکی از تاثیرات این ماده برای پوست است. عرق کاسنی رنگ پوست را روشن می کند و بیماری های مزمن پوستی به خصوص اگزما را نیز التیام می بخشد. همچنین با داشتن انواع ویتامین ها، از پیری پوست جلوگیری می کند.

در واقع عرق کاسنی یکی از بهترین درمان های طبیعی و سنتی برای صاف کردن کبد است. وقتی که کبد پاکسازی شده و خون کثیف و غلیظ پالایش شود، پوست شما هم شفاف و بدون لک و جوش خواهد شد.

طریقه مصرف عرق کاسنی برای درمان جوشبرای درمان جوش با عرق کاسنی، توصیه می شود که عرق کاسنی و شاهتره را با هم مخلوط کرده (نسبت دو به یک) و روزی سه لیوان از این مخلوط را قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

سایر مزایای عرق کاسنیکاسنی دارای بسکمک از ویتامین ها و مواد معدنی مانند عناصر روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، اسید فولیک، آهن و پتاسیم است که همگی برای بدن ضروری و مفید هستند. همانطور که گفته شد عرق کاسنی در درمان لک و جوش بسیار موثرست اما دارای خواص بی شمار دیگری برای سلامتی نیز هست که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

عرق کاسنی و دفع سموم کبدی

عرق کاسنی با اثراتی که بر روی کبد می گذارد، زمینه دفع صفرا از بدن را فراهم کرده و بدین ترتیب زردی را رفع می کند. این خاصیت کاسنی می تواند تب بر نیز باشد.

کاهش وزن

کاسنی دارای فروکتوز و فیبر طبیعی است و همین فیبر موجود در کاسنی نقش موثری در حرکات روده و درمان یبوست دارد و به کاهش وزن نیز کمک زیادی می کند. گرلین یا هورمون گرسنگی، سبب می شود که بیشتر غذا بخورید. مصرف کاسنی و فیبر آن باعث می شود که ترشح این هورمون کاهش یابد و پرخوری را کنترل کند. در نتیجه به علت احساس سیری که در اثر مصرف کاسنی ایجاد می شود، غذای کمتری خورده و کاهش وزن خواهید داشت.

منبع:سایت ستاره

منبع: راسخون

به "چگونگی درمان جوش با عرق کاسنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی درمان جوش با عرق کاسنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید