گوجه های فضایی به زمین آمدند!، عکس

به گزارش وبلاگ ساختمان، دیجیاتو نوشت: گوجه هایی که در ایستگاه فضایی بین المللی پرورش یافته بودند، به همراه نتیجه چند آزمایش علمی دیگر به زمین برگردانده شدند.

گوجه های فضایی به زمین آمدند!، عکس

کپسول بدون سرنشین دراگون اسپیس ایکس دیروز عصر از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) جدا شد و 00:28 بامداد یکشنبه به وقت ایران، در ساحل فلوریدا فرود آمد. در این مأموریت نتیجه بخشی از آزمایش های علمی ازجمله گوجه هایی که در این ایستگاه پرورش داده شده بودند، به زمین آورده شد.

بیشتر بخوانید:

عکس | شکارچی تاریکی؛ دهانی غول پیکر با جثه ای کوچک

عکس | دو صفحه نمایش با یک سرفیس؛ مایکروسافت سنت شکنی می نماید؟

ناسا امروز در پستی در وبلاگ خود اعلام نمود که کپسول دراگون با موفقیت به زمین برگشته است تا به محققان اجازه دهد نتیجه آزمایش های انجام گرفته در ایستگاه فضایی بین المللی را آنالیز نمایند. این کپسول شامل چهار محموله مهم است که در ادامه به صورت اجمالی به آن ها اشاره می کنیم.

اولین و احتمالاً خبرسازترین محموله گوجه هایی است که در ایستگاه فضایی پرورش داده شده بودند و حالا به زمین برگردانده شده اند تا مورد آنالیز قرار بگیرند. هدف دانشمندان از پرورش این گوجه ها در گلخانه کوچک ISS، آنالیز اثر کیفیت نور و کود، ایمنی میکروبی و ارزش های غذایی فراوری میوه و سبزیجات در فضا بود. انسان ها برای اقامت درازمدت در فضا به غذاهای تازه و سالم احتیاج دارند. درنتیجه انجام این آزمایش های لازم است.

نتایج آزمایش های علمی در فضا به زمین آورده شد

دومین محموله کریستال هایی بود که به وسیله سازمان فضایی ژاپن با استفاده از دستگاه کوره مانندی موسوم به JEM-GHF در ایستگاه فضایی ساخته شد. این کریستال ها درواقع نیمه رساناهایی از جنس سیلیکون-ژرمانیم هستند. فراوری این کریستال ها در فضا می تواند به ساخت سلول های خورشیدی و لوازم الکترونیکی نیمه رسانا در این محیط منجر گردد.

محموله سوم درواقع نتیجه آزمایش هایی است که پیرامون مسائل مربوط به سرخرگ ها در فضا اجرا شده. حضور طولانی مدت فضانوردان در فضا می تواند به سفت و ضخیم شدن دیواره سرخرگ ها منجر گردد. پس لازم است که دانشمندان اطلاعات کافی را درباره این تغییرها در اختیار داشته باشند تا بتوانند اقدامات لازم را برای بهبود وضع سلامتی فضانوردان انجام دهند.

این کپسول بعلاوه شامل داده های مربوط به احتراق سوخت و اطفای آتش در محیط ایستگاه فضایی بین المللی است که می تواند به محققان در کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سوزاندن سوخت های گوناگون یاری کند. نتایج این آزمایش ها ایمنی سوزاندن سوخت در فضا را هم به همراه دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "گوجه های فضایی به زمین آمدند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوجه های فضایی به زمین آمدند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید