اتحادیه: فروش مرغ بالاتر از کیلویی 63 هزار تومان تخلف است، مرغداران قیمت مصوب را رعایت نمی کنند

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت هر کیلو 45 هزار تومان در مغازه ها به اندازه کافی وجود دارد، گفت: توزیع گسترده آن در واحدهای صنفی از امروز آغاز و در میادین میوه و تره بار نیز از روزهای گذشته این عرضه اجرا شده است.

اتحادیه: فروش مرغ بالاتر از کیلویی 63 هزار تومان تخلف است، مرغداران قیمت مصوب را رعایت نمی کنند

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت مرغ گرم به بیش از 80 هزار تومان رسیده که رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی دلیل این فاصله قیمتی با قیمت مصوب (63 هزار تومان) را رعایت نشدن قیمت ها در مبدا عنوان نمود.

به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ گرم به محدوده 80 تا 84 هزار تومان رسیده است. همچنین عرضه مرغ گرم در مغازه ها نیز محدود شده است و بنابر گفته برخی از مغازه داران چون در مبدا قیمت مصوب رعایت نمی شود و آنها نیز مجبور هستند با قیمت های بالا خریداری کنند و از آن طرف نیز ممکن است به دلیل رعایت نشدن قیمت مصوب از طریق دستگاه های مربوطه جریمه شوند به همین دلیل مرغ خریداری نمی کنند.

مهدی یوسف خانی- رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران - در پاسخ به چرایی افزایش قیمت مرغ و کمبود مرغ گرم در مغازه ها گفت: قیمت مرغ گرم کیلویی 63 هزار تومان است و فروش بالاتر از این قیمت تخلف است.

وی اضافه کرد:به دلیل اینکه مرغداران قیمت مصوب مرغ زنده یعنی 44 هزار تومان را رعایت نمی کنند و قیمت مرغ در مبدا بالا می رود واحدهای صنفی نیز برای اینکه جریمه نشوند مرغ را با قیمت بالا از مرغداران خریداری نمی کنند تا قیمت مصوب رعایت شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با بیان اینکه مرغ منجمد با قیمت هر کیلو 45 هزار تومان در مغازه ها به مقدار کافی وجود دارد، گفت: توزیع گسترده آن در واحدهای صنفی از امروز آغاز و در میادین میوه و تره بار نیز از روزهای گذشته این عرضه انجام شده است.

منبع: عصر ایران

به "اتحادیه: فروش مرغ بالاتر از کیلویی 63 هزار تومان تخلف است، مرغداران قیمت مصوب را رعایت نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه: فروش مرغ بالاتر از کیلویی 63 هزار تومان تخلف است، مرغداران قیمت مصوب را رعایت نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید