افزایش 100 برابری سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال آینده

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، صبح امروز ساختمان نو دانشکده مهندسی هوافضا با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، علی اکبر صالحی، محمدرضا عارف و اعضای حقیقی هیئت امنای دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

افزایش 100 برابری سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال آینده

لازم به ذکر است محل تازه دانشکده مهندسی هوافضا در طبقات منفی 2 تا 3 ساختمان شهید ستاری مستقر است. این ساختمان در 11 طبقه و زیربنای بالغ بر 19700 متر مربع واقع شده که محل استقرار دانشکده مهندسی هوافضا، معاونت پژوهش و فناوری مراکز نوآوری تخصصی دانشگاه است.

سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال و نیم آینده 100 برابر می گردد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان تازه دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و جلسه هیئت امنای این دانشگاه از افزایش صدبرابری سرعت اینترنت در کشور اطلاع داد.

وی گفت: در حال اجرا پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTH) هستیم و تا سرانجام دولت سیزدهم شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت در کشور خواهیم بود.

زارع پور اضافه نمود: در این پروژه وسعت جغرافیایی اهمیت زیادی دارد و کشورهایی با وسعت جغرافیایی مشابه ما، ده سال را صرف انجام چنین پروژه ای نموده اند. ما مصمم هستیم راهی که سایر کشورها ده ساله طی نموده اند را طی سه سال و نیم به سرانجام برسانیم و 20 میلیون پورت فیبر نوری را در همه جای کشور راه اندازی کنیم.

وزیر ارتباطات اذعان داشت: استارت کار از دو هفته قبل زده شد، نیم میلیون پورت را افتتاح کردیم و سرعت های نزدیک به یک گیگابیت بر ثانیه را تست کردیم. برنامه اساسی و راهبردی ما راه اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت در کل کشور است و با اجرای این پروژه مردم اینترنت پرسرعت(صدبرابر سرعت فعلی اینترنت) را تجربه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش 100 برابری سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 برابری سرعت اینترنت در کشور ظرف سه سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید