انجام 30 جهش همزمان در واریانت نو امیکرون

به گزارش وبلاگ ساختمان، عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: سویه امیکرون مسری تر از دلتا کرونا است.

انجام 30 جهش همزمان در واریانت نو امیکرون

مسعود مردانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا در گفت وگو باوبلاگ ساختمان، اظهار کرد: واریانت نو ویروس کرونا در آفریقای جنوبی شناسایی شده که سرعت انتشار آن چندین برابر جهش دلتا است.

او ادامه داد: واریانت نو امیکرون این قابلیت را دارد که 30 جهش همزمان را با سرعت انتشار بالا داشته باشد و این جهش سبب شده تا مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تحت تاثیر منفی این واریانت نو قرار بگیرد به طوری که هر بشکه نفت به یکباره در حدود ده دلار کاهش قیمت پیدا کرده است.

مردانی اظهار داشت: واریانت نو امیکرون واکسن گریز است و افرادی که بیماری کرونا را گرفته و بهبود پیدا کرده اند و در بدن شان آنتی بادی ناشی از کرونا وجود دارد یا افراد واکسینه شده احتمال ابتلا به بیماری کرونا با سویه امیکرون را خواهند داشت.

عضو کمیته علمی کرونا اظهار داشت: با بررسی های انجام گرفته شده محققان دریافتند که سویه نو امیکرون از قدرت انتقال بسیار بالاتری نسبت به جهش دلتا دارد.مسافرانی که از کشورهای آلوده به سویه نو کرونا مانند آفریقای حنوبی،بلژیک ،بتسوانا و امارات به ایران می آیند حتی با داشتن تست منفی رپید به قرنطینه منتقل می شوند و بعد از منفی شدن تست پی سی آر آنها از قرنطینه خارج خواهند شد.

او اضافه کرد: باید توجه کرد که حتی افراد بدون علامت نیز باید در فرودگاه قرنطینه و بعد از منفی شدن تست از فرودگاه خارج شوند.

مردانی گفت: سازمان جهانی بهداشت طی دو هفته آینده نتایج بررسی های خود را در زمینه واریانت نو امیکرون اعلام و در اختیار کشورها قرار می دهد. باید مراودات با کشورهای آلوده به تاخیر بیفتد.

او اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات اولیه لازم برای قرنطینه در فرودگاه ها اجرا شده است و ستاد ملی کرونا اقدامات لازم را در این زمینه ابلاغ خواهد کرد.

او اضافه کرد: افراد باید واکسیناسیون خود را تکمیل کنند و افراد بالای 60سال نیز برای تزریق دز سوم واکسن خود اقدام کنند .

بیشتر بخوانید:

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انجام 30 جهش همزمان در واریانت نو امیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام 30 جهش همزمان در واریانت نو امیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید