با علائم سرطان مجرای صفراوی آشنا شوید

به گزارش وبلاگ ساختمان، به گفته سازمان خدمات سلامت ملی انگلیس، هر فردی ممکن است به سرطان مجرای صفراوی مبتلا گردد و دلیل آن همواره تعیین نیست، اما گمان می رود که افراد بالای 65 سال بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

با علائم سرطان مجرای صفراوی آشنا شوید

سرطان مجرای صفراوی که کلانژیوکارسینوم هم نامیده می گردد، سرطان لوله های کوچک وصل کننده کبد و کیسه صفرا به روده کوچک در دستگاه گوارش است و حامل صفرایی است که در تجزیه غذا به کار می رود.

بنابر اعلام سازمان خدمات سلامت ملی انگلیس (NHS)، مقدار جدیت این عارضه به محل دقیق تومور، میزان و توسعه آن و تاثیر کلی آن بر سلامت افراد بستگی دارد. بعلاوه عوارض مرتبط با سرطان مجرای صفراوی متفاوت و تشخیص آن سخت است و می تواند شامل موارد زیر باشد:

- زرد شدن پوست یا سفیدی چشم

- خارش پوست

- ادرار تیره تر یا مدفوع کم رنگ تر

- از دست دادن اشتها یا کاهش ناگهانی وزن

- احساس بی حالی یا کمبود انرژی

- درجه حرارت بالا یا احساس تب داشتن

- حالت تهوع یا درد شکم

به گفته سازمان خدمات سلامت ملی انگلیس، هر فردی ممکن است به سرطان مجرای صفراوی مبتلا گردد و دلیل آن همواره تعیین نیست، اما گمان می رود که افراد بالای 65 سال بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

به گزارش ایندیپندنت، چون بسیاری از این عوارض با سایر بیماری ها نیز مرتبط است، تشخیص سرطان مجرای صفراوی ممکن است سخت باشد، اما توصیه می گردد که اگر هر یک از موارد فوق موجب نگرانی شده است حتما با پزشک در خصوص علائم خود مشورت کنید.

منبع: فرادید

به "با علائم سرطان مجرای صفراوی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با علائم سرطان مجرای صفراوی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید