برترین روش دم کردن زعفران

به گزارش وبلاگ ساختمان، این ادویه علاوه بر طعم و رنگ بی نظیری که به غذا می بخشد دارای خواص بی شماری نیز هست. برترین راه دم کردن زعفران را در این مطلب بخوانید.

برترین روش دم کردن زعفران

زعفران جز جدایی ناپذیر در آشپزی ایرانی است. خواص و طعم زعفران آن را به یکی از ادویه های گران و مورد علاقه مردم در سراسر دنیا تبدیل نموده است. برترین روش دم کردن زعفران را در وبلاگ ساختمان بخوانید.

برترین روش دم کردن زعفران

معمولا زعفران را مانند چای دم می کنیم اما روش جدیدی هم آمده است به نام دم کردن زعفران با یخ که باعث خوش رنگ تر شدن زعفران می شود. دم کردن زعفران با آب گرم، روشی سنتی است که بیشتر ما از آن استفاده می کنیم. روش مدرن هم این است که زعفران را با یخ دم می نمایند. اما کدام روش بهتر است؟

طبق تجربه افراد متخصص، روشی هست که رنگ و عطر زعفران را بیشتر می نماید. این روش ترکیبی از روش های سنتی و مدرن است. اول زعفران آسیاب شده را داخل ظرف بریزید. بعد روی آن تکه یخی قرار دهید و بگذارید یخ خودش آب شود. سپس روی آن آب جوش بریزید. این کار باعث می شود به زعفران شوک وارد شود و عطر و رنگ بهتر و بیشتری داشته باشد. البته استفاده از زعفران مرغوب و با کیفیت، در اندازه عطر و رنگ آن تاثیر بسیاری دارد.

نکات مهم برای نگهداری زعفران

  • زعفران را قبل از مصرف باید و حتما بسابید، اگر می خواهید زعفران شما رنگ خودش را بهتر حفظ کند پس قبل از دم کردن آن، اقدام به کوبیدن و سابیدن آن نمایید.
  • زعفران را در ظرف های فلزی یا شیشه ای نگهداری کنید، با این کار شما می توانید از هدر رفتن خاصیت زعفران جلوگیری نمایید. بنابراین به هیچ وجه زعفران را در ظروف پلاستیکی قرار ندهید چون خاصیت زعفران در این ظروف کم می شود.
  • زعفران را دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید، زیرا نور خورشید می تواند افت و تغییر رنگ زیادی در زعفران به وجود آورد.
  • زعفران را در جای گرم قرار ندهید.
  • زعفران را در معرض رطوبت قرار ندهید.
  • از باز نگه داشتن درب ظرف زعفران خودداری کنید، این کار باعث از بین رفتن عطر و بوی زعفران می شود.
  • هیچ وقت زعفران را پودر شده نگهداری نکنید. همواره آن مقداری را که می خواهید بهره ببرید پودر کنید. به این ترتیب رنگ و عطر زعفران بیشتر حفظ می شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهای داشتن خوابی آسان و راحت را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "برترین روش دم کردن زعفران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین روش دم کردن زعفران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید