به کارگیری همه ظرفیت های بیمارستان مسیح دانشوری در خدمت رسانی به بیماران کرونایی، 10 درصد از کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شدند

به گزارش وبلاگ ساختمان، دکتر ولایتی با تأکید بر ضرورت خدمت رسانی حداکثری به بیماران کرونایی گفت: این مرکز از ابتدای شروع بحران در خط مقدم مبارزه با این بیماری بوده و این فرایند همچنان ادامه دارد.

به کارگیری همه ظرفیت های بیمارستان مسیح دانشوری در خدمت رسانی به بیماران کرونایی، 10 درصد از کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شدند

به گزراش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ ساختمان رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در جلسه شورای علمی این مرکز روز شنبه 20 اردیبهشت با حضور متخصصان و پزشکان اضافه نمود: با آغاز بیماری و اوج گیری آن، بیمارستان همه ظرفیت تخت های بیمارستانی و امکانات خود را به درمان بیماران کرونا اختصاص داد و کوشش و جدیت فراوانی را در این جهت به کار گرفت.

دکتر ولایتی گفت: هشتاد روز از آغاز پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری می گذرد و در این مدت حدود یک هزار و 958 نفر پذیرش شده اند و در حال حاضر بسیار کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که در روزهای اوج بیماری تعداد مراجعات روزانه به 450 تا 500 نفر می رسید از مراجعه روزانه و حدود 77 نفری به درمانگاه برای تشخیص و درمان کرونا اطلاع داد.

دکتر ولایتی همچنین تعداد مبتلایان کادر پزشکی و پرسنل بیمارستان به کرونا را 10درصد اعلام کرد.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر این که مرکز همچنان در حال خدمت رسانی است اعلام کرد: اگر مجدداً با پیک بیماری در کشور روبرو شویم این آمادگی در بیمارستان وجود دارد که مستقیم و یا با ارجاع دیگر مراکز، خدمت رسانی نماید.

وی در خاتمه از کوشش های همکاران در بخش های مختلف که شبانه روزی و با تعهد و توجه مثال زدنی در مقابله با بیماری کرونا فعالیت نمودند تشکر کرد.

در ادامه این جلسه، طبرسی متخصص بیماری های عفونی و معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری هم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: در هشتادمین روز شیوع بیماری هستیم و به طور متوسط تعداد بیماران کرونایی بین 70 تا 100 نفر تغییر می نماید و بخش عمده ای نیز از دیگر بیمارستان ها به این مرکز اعزام می شوند .

وی اضافه نمود: در حال حاضر 3 بخش بستری و 2 بخش ICU مشغول خدمت به بیماران کرونا هستند و شرایط دیگر قسمت های بیمارستان از هفته گذشته به حالت عادی بازگشته است.

ایدنی مشاور معاون آموزشی و قائم مقام دبیر شورای تخصصی وزارت بهداشت از ارائه و به اشتراک گذاری تجارب مقابله، مبارزه و درمان کرونا با دیگر مراکز درمانی داخلی و خارج از کشور اطلاع داد.

جماعتی فوق تخصص مراقبت های ویژه و قائم مقام ریاست بیمارستان مسیح دانشوری هم گفت: در بخش ICU بلافاصله بعد از آغاز فعالیت درمانی، پروتکل های موردنیاز فرایند اقدامات در بخش مراقبت های ویژه تهیه و به کار گرفته شد، ضمن آن که روش به کار گرفته شده در بیمارستان مسیح دانشوری در غالب مراکز درمانی کشور به کار گرفته شد و پس ازآن به وسیله وبینار به اطلاع پزشکان خارج از ایران رسید و مورداستفاده نهاده شد.

در ادامه این نشست بهادری استاد و متخصص برجسته پاتوبیولوژی بیمارستان هم با تشکر و قدردانی ویژه از کارکنان و کادر درمانی بیمارستان تأکید کرد: لازم است کماکان با توجه به ارجاع بیماران کرونایی از دیگر مراکز، آمادگی لازم کماکان در بیمارستان وجود داشته باشد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "به کارگیری همه ظرفیت های بیمارستان مسیح دانشوری در خدمت رسانی به بیماران کرونایی، 10 درصد از کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کارگیری همه ظرفیت های بیمارستان مسیح دانشوری در خدمت رسانی به بیماران کرونایی، 10 درصد از کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید