تماشای آنلاین نقالی از روایت های عاشورایی

به گزارش وبلاگ ساختمان، روایت های عاشورایی با پرده خوانی محمدرضا معجونی در قالب طرح نمایش نما بر روی سایت مجازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان نهاده شد.

تماشای آنلاین نقالی از روایت های عاشورایی

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، نقالی از روایت های عاشورایی ویژه ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) از روز هشتم ماه محرم در پرتال مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir و شبکه های مجازی کانون پرورش فکری به صورت رایگان در اختیار عاشقان اهل بیت قرار می گیرد.

بر اساس این خبر، به سفارش اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، تصویربرداری سه نقل و سه پندنامه از سوی محمدرضا معجونی نقال سرشناس ایرانی در طرح نمایش نما انجام شده است.

روایت تولد حضرت عباس(ع)، شهادت زهیر و بازگشت کاروان اسرا از جمله این نقل ها هستند.

محمدرضا معجونی در نقل اول، روایتی از خبر تولد حضرت عباس(ع) به امیرالمومنین(ع) را نقل می نماید. او در ادامه چنین روایت می نماید که حضرت، پسرش را به آغوش می گیرد. دستانش را می بوسد و می گرید. وقتی مادر علت گریه را می پرسد حضرت می فرماید روزی این دست ها برای کمک و حمایت از برادر چه کارها می نماید.

معجونی در نقلی دیگر به داستان زهیر بن قین اشاره می نماید. زهیر که پیش تر دشمن علی بن ابی طالب بوده و بارها روبه ری ایشان جنگیده است، در دوران پیری وقتی خبر رفتن امام حسین(ع) به کربلا را می شنود، تصمیم می گیرد در رکاب امام باشد و...

یکی دیگر از این نقل ها در باره بازگشت اسرا از شام به مدینه است. روایت بر اساس زندگی دختری به نام درالصدف است که برای حمایت از حضرت زینب(س) و کاروان اسرا دست به شمشیر می برد و...

محمدرضا معجونی کارشناسی ارشد رشته نمایش دارد. او پرده خوان مطرح و نقال اهل بیت است که بارها در جشنواره های داخلی و خارجی کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، تونس ترکیه، فرانسه و... این هنر ارزنده و اصیل ایرانی را به نمایش گذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تماشای آنلاین نقالی از روایت های عاشورایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای آنلاین نقالی از روایت های عاشورایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید