تیم های ایرانی تابه حال چقدر در لیگ قهرمانان آسیا پاداش گرفته اند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، نمایندگان ایران چهار روز بعد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رودرروی حریفانی از عربستان و تاجیکستان قرار خواهند گرفت و در دبی، دوحه و دوشنبه دیدارهای سرنوشت ساز برای صعود به جمع چهار تیم برتر را به انجام خواهند رساند.

تیم های ایرانی تابه حال چقدر در لیگ قهرمانان آسیا پاداش گرفته اند؟

تا به امروز فوتبال ایران هیچگاه سه نماینده در مرحله یک چهارم نهایی نداشته و این بار هم باتوجه به شرایط تیم ها بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد اما در حالت خوشبینانه، اگر پیروزی پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، با فزونی استقلال و تراکتور مقابل حریفان سعودی همراه گردد، این سه تیم با سودی سرشار به ایران بازخواهند گشت.

تا به امروز پرسپولیس با کسب 395 هزار دلار از بازیهای مرحله گروهی، بیشترین اندازه پاداش را در بین تیمهای ایرانی به خود اختصاص داده و در رتبه دوم استقلال با 315 هزار دلار واقع شده است. تی تی های شهر تبریز هم 285 هزار دلار در خزانه خود دارند که اگر انصراف خود را قطعی می کردند، این رقم در حساب ای اف سی ضبط می شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا عدد 45 هزار دلار را برای هزینه سفر و اقامت تیمها در هر مرحله در نظر گرفته که بی توجه به نتیجه به هر باشگاه خواهد رسید. کسب پیروزی در وقت قانونی هم پاداش 50 هزار دلاری را خواهد داشت و حضور در مرحله یک چهارم نهایی 150 هزار دلار پاداش به ارمغان می آورد.

بنابراین هر یک از تیمهای ایرانی فرصت این را دارند تا با اضافه کردن 245 هزار دلار به حساب خود در ای اف سی به ایران برگردند. فصل گذشته پرسپولیس پاداش 2.7 میلیون دلاری را از لیگ قهرمانان به دست آورد که اگرچه به خاطر تحریمهای بانکی در اختیار باشگاه قرار نگرفته اما پرسپولیس توانسته با پشتوانه آن، معادل ریالی اش را در ایران استقراض کند و طبیعتا کسب چنین مبلغی به وسیله دیگر تیمها هم می تواند فرصتی برای حل مسائل اقتصادی شان باشد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "تیم های ایرانی تابه حال چقدر در لیگ قهرمانان آسیا پاداش گرفته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های ایرانی تابه حال چقدر در لیگ قهرمانان آسیا پاداش گرفته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید