خبرنگاران بازگشایی تمامی مراکز پزشکی مشهد به جز در حوزه زیبایی

به گزارش وبلاگ ساختمان، مشهد- خبرنگاران- تمامی مراکز درمانی و پزشکی به جز حوزه زیبایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند.

خبرنگاران بازگشایی تمامی مراکز پزشکی مشهد به جز در حوزه زیبایی

مدیر نظارت بر درمان و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار وبلاگ ساختمان اضافه نمود: اکنون ارائه تمامی خدمات درمانی به جز جراحی های زیبایی، پوست و مو و اقدامات غیر اورژانسی دندانپزشکی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در حال اجرا است.

دکتر علی اصغر انجیدنی اضافه نمود: از اول اردیبهشت ماه فعالیت مطب های پزشکی، کلینیک های تخصصی و درمانگاه ها، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری، مراکز فیزیوتراپی، چشم پزشکی و بیمارستان ها و سایر مراکز به روال گذشته برگشته است.

وی اضافه نمود: رعایت اصول بهداشتی در این مراکز پزشکی بر اساس پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده ویژه هر رسته از قبیل رعایت فاصله گذاری هوشمند، جلوگیری از ازدحام بیماران در اتاق انتظار، پوشش مناسب، استفاده از ماسک و دستکش برای پیشگیری از ویروس کرونا مورد تاکید است.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: محدودیت در فعالیت مطب های پزشکان با هدف پیشگیری از شیوع کرونا از اسفند ماه سال گذشته اعمال شده است و همچنان معتقدیم اگر اقدامات درمانی جنبه فوریت ندارد بهترین گزینه به تعویق انداختن آن از سوی شهروندان است.

انجیدنی اضافه نمود: نظارت بر عملکرد و نحوه رعایت استانداردهای حفاظتی و کنترل عفونت در مطب های پزشکی و مراکز درمانی به صورت مستمر و به صورت سخت گیرانه و روزانه انجام خواهد شد.

نظام پزشکی کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد 14 هزار عضو شامل پزشک متخصص، عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناسان دارای پروانه مانند بینایی سنج، شنوایی سنج و فیزیوتراپ دارد که هفت هزار و 850 نفر آنان پزشک عمومی و متخصص هستند و 2 هزار و 850 نفر از این تعداد را پزشکان متخصص و فوق تخصص تشکیل می دهند.

هم اکنون بیش از 75 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه این جمعیت توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 83 هزار و 505 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری تا به امروز جان پنج هزار و 209 را در کشور گرفته است.

همچنین تا به امروز 59 هزار و 273 نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته اند.

پاندمی کرونا تا به امروز در سطح دنیا 2 میلیون و 345 هزار و 326 نفر را بیمار نموده و جان 161 هزار و 191 نفر را در کشورهای مختلف گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازگشایی تمامی مراکز پزشکی مشهد به جز در حوزه زیبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشایی تمامی مراکز پزشکی مشهد به جز در حوزه زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید