سیر تا پیاز برنامه های هفته گردشگری در ایران

به گزارش وبلاگ ساختمان، خبرنگاران: هفته گردشگری از 5 تا 11 مهرماه با انواع جشنواره ها و رویدادهای مختلف از قالیشویان مشهد اردهال تا جشنواره هایی برای انار، گردو و لیمو برگزار خواهد شد.

سیر تا پیاز برنامه های هفته گردشگری در ایران

به گزارش وبلاگ ساختمان و به نقل از ایلنا، بزرگداشت روز جهانی و هفته گردشگری 1401 از 5 مهرماه شروع خواهد شد و تا 11 مهرماه ادامه خواهد داشت.

توزیع متوازن سفرهای داخلی در کشور با هدف معرفی مقاصد کمتر شناخته شده در کنار تداوم سفرهای داخلی به مسیرها و مقاصد سنتی گردشگی، تنوع بخشی گردشگری داخلی با موضوع انواع گردشگری نظیر گردشگری خانواده محور، گردشگری زیارتی و معنوی، گردشگری سلامت، طبیعت گردی، گردشگری ماجراجویانه، گردشگری خوراک، گردشگری روستایی و عشایری، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری ورزشی، گردشگری رویدادمحور و…، توسعه سفرهای مقرون به صرفه قیمت داخلی برای اقشار کمتر برخوردار جامعه، فرهنگ سازی عمومی در مورد رفتارهای متقابل گردشگران داخلی و اهالی جوامع میزبان، آشنایی بچه ها و نوجوانان با اهمیت سفر، انواع محصولات گردشگری و بعلاوه جاذبه ها و رویدادهای برجسته گردشگری کشور و… از جمله رئوس اهداف معاونت گردشگری ذکر شده است.

در این راستا قرار است طی هفته گردشگری جشنواره های موضوعی متنوعی در استان های مختلف در قالب محلی، منطقه ای و ملی برگزار گردد. چنانکه آیین قالیشویان مشهد اردهال اصفهان روز آدینه 8 مهر، دومین رویداد ایران و گردشگری خوراک در سده نو در تهران روز یکشنبه 10 مهر، نواختن زنگ گردشگری در مدارس برگزاری تور آشنایی با مشاغل گردشگری و کمپین گردشگری مرغک مسافر در تمام استان های کشور در طول هفته، اختتامیه جشنواره ستوده در تهران روز شنبه 9 مهرماه، جشنواره توسعه گردشگری ایران کهن با نگاه دانش بنیان و افتتاح مدرسه پاییزه گردشگری در تهران ردر وز شنبه 9ومهرماه به صورت ملی برگزار خواهند شد.

بعلاوه جشنواره شکرگذاری انار در یزد و جشنواره برداشت انار در کردستان روز یکشنبه 10 مهرماه، آیین سوگواره در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به مناسبت شهادت اما رضا (ع) در قم در روز سه شنبه 5 مهرماه، جشنواره سفره کردی در کردستان در روز آدینه 8 مهرماه، فستیوال غذای جنوب شرق آسیا در سیستان و بلوچستان در روز 8 مهرماه، همایش شمس و مولانا در آذربایجان غربی در روز آدینه 8 مهرماه به صورت منطقه ای برگزار خواهند شد. بیش از 43 رویداد نیز در قالب محلی برگزار خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین

به "سیر تا پیاز برنامه های هفته گردشگری در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر تا پیاز برنامه های هفته گردشگری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید