مقالات گردشگری

بازدید معاون استاندار خراسان رضوی از ایستگاه های استقبال از زائرین و مراکز خدمات رفاهی و فرهنگی

به منظور ارزیابی کیفیت خدمات و نحوه ارائه خدمات بهداشتی به زائرین و گردشگران نوروزی و سنجش میزان رعایت دستور العمل های مربوطه، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از برخی مراکز و مجموعه های خدمات رسان به زائرین بازدید کرد.

22 فروردین 1400

هیچ جاده ای در سرانجام هفته یک طرفه نمی گردد

رییس پلیس راهور نیروی انتظامی (ناجا) گفت که در روزهای پایانی هفته جاری هیچ جاده ای یکطرفه نخواهد شد.

22 فروردین 1400

خبرنگاران مراکز صنایع دستی و گردشگری فردیس برای نوروز 1400 آماده سازی شد

کرج - خبرنگاران - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فردیس گفت: مراکز عرضه صنایع دستی و گردشگری این شهرستان برای بازدید گردشگران با رعایت پروتکل های کرونایی آماده شده است.

16 فروردین 1400

17 لحظه ترسناک در فیلم های مارول که وحشت زده اتان می نمایند

گاها فیلم هایی که بر اساس کمیک ها ساخته شده اند هم می توانند صحنه های بسیار ترسناکی داشته باشند و فیلم های مارول هم از این ماجرا مستثنا نیست. فیلم های مشهور شرکت مارول مثل فیلم تیغه (Blade) در سال 1998، ثابت نموده اند که فقط یک فیلم ابرقهرمانی کلیشه ای نیستند...

12 فروردین 1400

پاکستان: از تلاش طالبان برای حکومت در افغانستان حمایت نمی کنیم

سخنگوی ارتش پاکستان گفت که کشورش برای پیشرفت فرایند صلح افغانستان تلاش کرده است و از سعی طالبان برای تصرف دوباره کابل نیز حمایت نمی کند.

2 فروردین 1400

مازندران؛ نگران سال جدید

طرح ممنوعیت سفر به بسیاری از شهرهای استان های شمالی به ویژه مازندران گرچه همچنان پابرجاست و رنگ این شهرها زرد، آبی و نارنجی است و ستاد ملی کرونا هم تبلیغ سفر برای نوروز1400 را ممنوع نموده اما نگرانی عظیم پشت نام خطه سرسبز شمال کشورمان خوابیده است.

1 فروردین 1400

حمام تاریخی محله درویش یکی از مکان های تاریخی دماوند، عکس

این حمام در دوره صفویه ساخته شده و معماری آن با سایر حمام های تاریخی تفاوت زیادی دارد. حمام تاریخی محله درویش دماوند در جهت فرهنگی شهر دماوند که از امامزاده عبدالله آغاز و به مسجد جامع شهر منتهی می شود قرار گرفته و مربوط به 400 سال پیش است.بنای حمام مستطیل...

26 اسفند 1399

بستن فرودگاه صنعا سبب قربانی شدن بیش از 80 هزار یمنی شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، خالد الشریف مدیر فرودگاه بین المللی صنعا گفت: بسته شدن فرودگاه صنعا موجبات رنج مردم یمن را در مدت چهار سال و نیم فراهم نموده است.

21 اسفند 1399

فیکس شدن درواز ه بان استقلال در جلسه شبانه

از قرار معلوم، ایده استفاده از حسینی روز سه شنبه میان مربیان استقلال مطرح شده و در جلسه فنی که پنج شنبه شب برگزار گردید، حالت قطعی به خود گرفت.

8 اسفند 1399

طوفان برف در نیویورک، تصاویر

نخستین طوفان برف بزرگ در ایالت نیویورک آمریکا، شهرها و مناطق مختلف این ناحیه را سفیدپوش کرد. در اثر بارش بی وقفه که ساعات متمادی به طول انجامید، ارتفاع برف در این ایالت به بیش از یک متر رسید و بسیاری از خودروها زیر لایه قطوری از برف مدفون شدند.

7 بهمن 1399

پیشنهاد اتاق بازرگانی ایران برای ایجاد روزشمار صنایع دستی در تقویم ملی، عبدالملکی: معاونت صنایع دستی از طرح روزشمار صنایع دستی در تقویم ملی استقبال کرده است

خبرنگاران: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی به معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیشنهاد کرده است هر روز از تقویم خورشیدی کشور به نام یکی از صنایع دستی ایران نامگذاری شود.

2 بهمن 1399

برترین عکس ها از اماکن تاریخی جهان معرفی شدند ، سفر به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان

با توجه به تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت گردشگری و سفر، در رقابت امسال از شرکت کنندگان خواسته شده بود با جست وجو در آرشیو عکس های قدیمی بهترین کارهایشان را برای مسابقه ارسال کنند. در نهایت با تصمیم هیات داوران این رقابت که با سیلی از عکس های متنوع روبه...

8 دی 1399

خبرنگار شبکه سحر در بلگراد بر اثر کرونا درگذشت

دراگان میلیویویچ خبرنگار کانال بالکان شبکه سحر صبح دیروز به علت ابتلا به ویروس کرونا در بلگراد جان باخت.

6 دی 1399

حکم کالدرون هم به زودی صادر خواهد شد

امیرعلی حسینی مسئول امور بین الملل سرخ ها از صدور حکم نهایی پرونده گابریل کالدرون در هفته های آینده اطلاع داد.

5 دی 1399

نگاهی به حرم کاظمین در عراق

حرم کاظمین متعلق به امام هفتم شیعیان موسی کاظم و امام نهم محمد تقی محمد جواد است. نام کاظم و جواد را روی هم رفته کاظمین و جوادین می نامند.

29 آذر 1399

ممنوعیت تردد در شهرهای قرمز از ساعت 21 تا 4 صبح

تهران (پانا)- معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت تردد درون شهری از ساعت 21 تا 4 صبح از اول آذرماه ممنوع است و این اقدام در ادامه تشدید محدودیت ها در شهرها و مناطق قرمز اعمال می گردد.

26 آذر 1399

سرانجام سقوط گردشگری در جهان؟

تهران (پانا) - همه گیری ویروس کرونا در جهان سهمگین ترین ضربه را به بازار گردشگری وارد کرده و ادامه فرایند محدودیت های سفر بر تمام مناطق جهان تاثیر گذاشته و گردشگری بین المللی را طی 8 ماه نخست 2020 به کاهش 70 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 رسانده است....

16 آذر 1399

آخرین نظرسنجی ها و پیش بینی های انتخاباتی؛ اعداد و ارقام به نفع بایدن، پیش بینی ها به نفع ترامپ

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا از مردم در چهار ایالت این کشور خواست در رأی گیری پیش از موعد شرکت نمایند.

13 آذر 1399

افتتاح جمعه بازار تمبر و اسناد رسمی

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت ملی پست از افتتاح جمعه بازار تمبر و فیلاتیک ایران در موزه پست خبر داد.

5 آذر 1399

مسی، تنها و سردرگم

خبرگزاری خبرنگاران- کاپیتان آرژانتینی بارسلونا نتوانست گره از کار تیمش مقابل رئال مادرید باز کند.

1 آذر 1399
تعداد: (67)