دلفین ها پس از 30 سال به کلکته برگشتند ، هر چقدر قرنطینه کرونا برای انسان عذاب آور بود اما برای حیوانات مفید بود

به گزارش وبلاگ ساختمان، دیدن دلفین های رودخانه آسیای جنوبی این روزها بسیار نادر است، اما به لطف کاهش آلودگی آب، این موجودات زیبا تصمیم گرفتند در سواحل حاضر شوند و به ساکنان شهر سلام بگویند.

دلفین ها پس از 30 سال به کلکته برگشتند ، هر چقدر قرنطینه کرونا برای انسان عذاب آور بود اما برای حیوانات مفید بود

وبلاگ ساختمان - تنها نکته مثبت قرنطینه این است که طبیعت در حال بهبود است. بعد از اینکه تعدادی از حیوانات در سراسر دنیا مشاهده شدند، اینک نوبت دلفین های معروف گنگتی یا رودخانه آسیای جنوبی رسیده است. به دلیل قرنطینه، آلودگی آب به شکل حیرت انگیزی به حداقل رسیده و احتمالاً این امر باعث شده است که دلفین ها دوباره برگردند و آن هم پس از گذشت 30 سال!

تعدادی از گزارش ها ادعا نموده اند کیفیت آب رودخانه هوگولی در کلکته با توجه به شرایط فعلی قرنطینه بهبود یافته است. در این مدت، چندین پستاندار در معرض خطر در حومه شهر مشاهده شده اند.

براساس این گزارش ها، جمعیت دلفین های گنگتی در سراسر دنیا بین 1200 تا 1800 است. در مصاحبه با TOI، Biswajit Roy Chowdhury، یک فعال ارشد زیست محیطی گفت که وی چند دلفین را در Babughat کلکته مشاهده نموده است.

وی گفت: به دلیل قرنطینه در سراسر کشور و فعالیت های کمتر انسانی، کیفیت آب به طرز چشمگیری بهبود یافته و این یکی از دلایل اصلی بازگشت دلفین ها است.

timesofindia.indiatimes.com

منبع: چمدان

به "دلفین ها پس از 30 سال به کلکته برگشتند ، هر چقدر قرنطینه کرونا برای انسان عذاب آور بود اما برای حیوانات مفید بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلفین ها پس از 30 سال به کلکته برگشتند ، هر چقدر قرنطینه کرونا برای انسان عذاب آور بود اما برای حیوانات مفید بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید