زمان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ضرورت تصویب افزایش حقوق بازنشستگان در هیات دولت، گفت: افزایش حقوق بازنشستگان بعد از تصویب هیات دولت در واریزی ماه خرداد اعمال خواهد شد.

زمان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

مصطفی سالاری روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در سالن اجتماعات اداره کل تامین اجتماعی اصفهان افزود: هدفگذاری سازمان در حوزه بازنشستگان در سال 99 متناسب سازی حقوق مستمری بگیران است.

وی اظهارداشت: البته باید مقدمات این مساله فراهم گردد زیرا اگر منابع آن فراهم نگردد در میان کار متوقف خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در این راستا با دولت مذاکراتی شده است و همراهی خوبی در کلان این مساله در دولت وجود دارد.

سالاری با بیان اینکه همیشه پیگیر مسائل و مسائل کارگران، کارفرمایان و مستمری بگیران هستیم، یادآور شد: لایحه سه جانبه گرایی با همراهی کانون ها و تشکل های مربوطه در دی ماه آماده شد و مقدمات مطرح شدن در مجلس فراهم شده ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا و تغییر مجلس هنوز به صحن مجلس شورای اسلامی نرسیده است.

وی افزود: هدف ما آن است که این مساله به صورت قانونمند و با مصوبه مجلس دنبال گردد و البته استقلال اداری و اقتصادی این سازمان نقش مهمی در کاهش بعضی مسائل پنهان دارد.

سالاری اعلام کرد: سازمان تامین اجتماعی هرگز اجازه نداده و نخواهد داد که به حقوق ذی نفعان تعرض گردد و درآمدهای واگذاری سهام شرکت های شستا صرف امور جاری نمی گردد بلکه به طور قطع سرمایه گذاری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بدهی های این سازمان تاکید نمود: در حوزه پرداخت های درمانی در سال گذشته و سال جاری، افزایش اعتبار خدمات درمان با پرداخت 10 هزار میلیارد ریال بدهی مراکز درمانی وابسته به وزارت بهداشت به صفر رسید و همچنین بدهی مراکز خصوصی فقط چهار ماه عقب هستیم که زمانی است که برای دریافت مدارک و آنالیز آنها صرف می گردد.

وی ادامه داد: اعتبار دفترچه های درمانی دائمی و تا آخرین برگه خواهد شد و با این کار 39 میلیون نفر مراجعات در سال را به ادارات و کارگزاری های تامین اجتماعی کاهش خواهیم داد و سه شیوه اینترنتی و غیر اینترنتی برای دفترچه ها پیش بینی شده است و این روش تا حذف دفترچه ادامه می یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بدون تردید کوشش ما آن است که بر کیفیت درمان نظارت داشته باشیم و از همین رو سطح بندی مراکز درمانی در کشور در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس اینکه شهرستانی در چه سطح از درمان قرار گرفته است و متناسب با توان سازمان امکانات درمانی سازمان ارتقا پیدا می نماید و در این خصوص 16 هزار و 500 میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.

سالاری با اشاره به درخواست تشکل های بازنشستگی و کارگری اصفهان در مورد راه اندازی طرح توسعه بیمارستان شریعتی و از جمله توسعه جراحی بخش قلب این بیمارستان و راه اندازی کلینیک های چشم پزشکی و دندانپزشکی، گفت: این مسائل پس از آنالیز کمیته سطح بندی استان در دستور کار قرار می گیرد.

وی با اشاره به نام نویسی 240 هزار نفر در بیمه بیکاری دوران کرونا، افزود: طی مذاکراتی که با دولت شد قرار است، اسامی نفرات برای سازمان برنامه و بودجه ارسال گردد و از محل 50 هزار میلیارد ریال اعتبارات بیمه بیکاری به وسیله این سازمان به صورت مستقیم برای افراد بیکار واریز گردد.

وی با بیان اینکه میزان هزینه ها و درآمدهای سازمان باید متناسب باشد، افزود: سال گذشته 96 هزار میلیارد ریال هزینه های سازمان بود که سال جاری به 120 هزار میلیارد رسید و از سوی دیگر تنها راه تامین این هزینه ها با را افزایش وصول از دولت امکان پذیر است.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در این مراسم گفت: تامین اجتماعی محلی است که در این شرایط دستش در جیب خودش است.

حیدر قاسمی اظهارداشت: دولت هم به واسطه کاهش درآمدهای نفتی با کمبود درآمدها روبرو است و سازمان بعضی مسائل علوم پزشکی را در این شرایط پرداخت کرد که جای تقدیر دارد.

وی اعلام کرد: سه گروه شاغلین، بازنشستگان و بازماندگان بازنشستگان در استان اصفهان جمعیت انبوهی را شامل می گردد و این ضرورت دارد در مورد خانواده تامین اجتماعی تصمیمات ویژه گرفته گردد.

در زمان حاصر سه میلیون و 600 هزار نفر از جمعیت پنج میلیون نفری استان اصفهان مخاطب مستقیم تامین اجتماعی است.

منبع: فرارو

به "زمان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید