شناسایی تاثیر نور بر متابولیسم گلوکز

به گزارش وبلاگ ساختمان، دانشمندان چینی دریافته اند که نور می تواند با فعال کردن سلول عقده ای یا سلول گانگلیون (Ganglion cell) شبکیه حساس به نور، تحمل گلوکز را در موش ها کاهش دهد که این آزمایش یک استراتژی بالقوه مهم در پیشگیری و درمان و مدیریت اختلالات متابولیک گلوکز را ارائه می نماید.

شناسایی تاثیر نور بر متابولیسم گلوکز

محققان چینی در مطالعه اخیرشان دریافتند که نور بر متابولیسم گلوکز تأثیر می گذارد.

به نقل از ای سی، دانشمندان چینی دریافته اند که نور می تواند با فعال کردن سلول عقده ای یا سلول گانگلیون (Ganglion cell) شبکیه حساس به نور، تحمل گلوکز را در موش ها کاهش دهد که این آزمایش یک استراتژی بالقوه مهم در پیشگیری و درمان و مدیریت اختلالات متابولیک گلوکز را ارائه می نماید.

سلول عقده ای یا سلول گانگلیون، یاخته ای است که در گانگلیون یافت می گردد. این سلول ها سیگنال های خود را به شکل پتانسیل عمل به وسیله فیبر های عصبی بینایی به مغز ارسال می نمایند. این سلول ها حتی اگر در حال تحریک هم نباشند، ایمپالس های عصبی مداومی را با فرکانس میانه 5 هرتز بر ثانیه فراوری می نمایند.

این کشف به وسیله گروهی از محققان به سرپرستی ژو تیان (Xue Tian) از دانشگاه علم و صنعت چین انجام شد.

این مکانیسم در موش ها تأیید شده است و همین پدیده در انسان نیز مشاهده شده است که این امر نشان می دهد متابولیسم گلوکز تعدیل نماینده نور ممکن است به طور گسترده در پستانداران وجود داشته باشد.

به گفته ژو، یافته ها در موش ها و انسان ها یک شرح ممکن برای مشاهدات اپیدمیولوژیک ارائه می نماید و ممکن است یک استراتژی بالقوه مهم در پیشگیری و درمان اختلالات متابولیک را ارائه کند.

یافته های این مطالعه در مجله سل (Cell) منتشر شد.

منبع: فرادید

به "شناسایی تاثیر نور بر متابولیسم گلوکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی تاثیر نور بر متابولیسم گلوکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید