قلعه نویی: بازیکنی که بلد نیست بنویسد، به جای یک میلیارد،12 میلیارد می گیرد!

به گزارش وبلاگ ساختمان، امیر قلعه نویی سرمربی تیم گل گهر سیرجان می گوید که حضورش در این تیم با مطالعه بوده است.

قلعه نویی: بازیکنی که بلد نیست بنویسد، به جای یک میلیارد،12 میلیارد می گیرد!

به گزارش وبلاگ ساختمان ، امیر قلعه نویی در حاشیه اولین تمرین تیم فوتبال گل گهر در مورد حضورش روی نیمکت این تیم گفت: باید از استاد خودم مجید جلالی به خاطر زحماتی که کشیده تشکر کنم. در بدترین شرایط و هنگامی که تیم دهم جدول بود آن را تحویل گرفت که فکر می کنم برای سال اول خوب است. از مسئولین باشگاه تشکر می کنم که من را انتخاب کردند. امسال فکر می کنم انتخابم انتخاب خوبی بوده، با مطالعه این کار را کردم. تیم پتانسیل بسیار خوبی دارد و من در اینجا فضای بسیار خوبی را می بینم. امیدوارم شرمنده مردم نشویم. امروز اولین جلسه تمرین است و بازیکنان با انگیزه بسیار خوبی تمرین می کنند.

قلعه نویی در مورد اینکه چه هدفی به همراه گل گهر در فصل جدید دارد، گفت: به هر حال این تیم پتانسیل خوبی دارد. باید از جمشید ملارحمان و هیأت مدیره خوب باشگاه، محمد جواهری و همچنین بیدآبادی تشکر کنم که یک فضای بسیار خوبی را به وجود آوردند. من یک جلسه با جمشید ملارحمان (مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی گل گهر) برگزار کردم و انگیزه من هزار برابر شد وقتی صحبت های این مدیر را گوش دادم.واقعاً رفتاری انسانی و قلبی خوب دارد. به مجموعه گل گهر تبریک می گویم به خاطر اینکه چنین انسان خوبی را دارد. زود است در مورد هدف گذاری مان صحبت کنیم اما تیم ما پتانسیل خوبی دارد.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مورد اینکه این تیم فصل گذشته تلاش کرد در لیگ برتر بماند و حالا با حضور قلعه نویی انتظارات از آن بالا رفته است، مطرح نمود: از این نگاه خوشحالم چون مسئولیت هر تیمی را قبول می کنم از آن انتظار دارند. اما اجازه بدهید، الان اولین جلسه تمرین ما است. یکسری بازیکنان به ما اضافه می شوند و یقیناً جایی که می روم دنبال این هستم که نتایج خوبی بگیرم و این انتظار وجود دارد.

قلعه نویی در مورد اینکه آیا انتخاب گل گهر را یک ریسک نمی داند، گفت: علاوه بر اینکه ریسک نیست خیلی هم خوشحالم. گفتم این تیم را با مطالعه انتخاب کردم. یقیناً این بچه ها انگیزه بالایی دارند و ان شاءالله امسال تیم خوب و شایسته ای داشته باشیم

وی در مورد اینکه آیا از عملکرد در فصل جابجایی رضایت دارد، گفت: به هر حال زحمت می کشند. 2-3 بازیکن دیگر باید به ما اضافه شود. ولی بله، خیلی راضی هستم. جواهری و بیدآبادی انسان های خوبی هستند. حیدر افسری در کنار آنها تلاش می کند.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مورد برنامه های آماده سازی تیم مطرح نمود: امسال نه تنها ما بلکه همه تیم ها مشکلاتی دارند. یکی اینکه اردوهای خارجی نمی توانیم برویم. در حال برنامه ریزی هستیم که اگر بشود 2 اردو داشته باشیم. باید ببینیم کجا می توانیم این کار را انجام بدهیم. اگر می توانستیم یقیناً به خارج از ایران می رفتیم چون تیم به این مسئله نیاز دارد. آنجا اردوی بسیار خوبی برگزار می شد و تیم های خوبی هم بودند و عیار تیم بالا می رفت. چون این بازیکنان سال دوم شان است نیاز بود یک اردوی خارجی بروند و با تیم های خارجی بازی کنند که می توانست به این تیم خیلی کمک کند.

قلعه نویی در مورد قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی گفت: اگر قانون را اهل فن آن و با مطالعه وضع کرده باشند می گوییم خوب است ولی ما باید بپرسیم که این قانون را چه کسی گذاشته است. یقیناً این به ضرر فوتبال ما است. شما می بینید بازیکنی که یک میلیاردی بود الان می گوید 12 میلیارد! عذرخواهی می کنم شاید نوشتن هم بلد نباشد. به نظر من این قانون، قانون با مطالعه ای نبود.

وی اضافه نمود: یکسال آمدند سقف قرارداد گذاشتند مثلاً آمدند جلوی چند بازیکن و مربی را بگیرند، آن زمان 18 تیم در لیگ بود و حدود 400 بازیکن بازی می کردند، سقف بازیکن 50 میلیونی شد 450 میلیون. این قانون هم باعث شده رقم ها خیلی بالا برود. یقیناً آمدن بازیکنان و مربیان با کیفیت می توانست به فوتبال ما و لیگ ما کمک کند. به نظرم این قانون شاید به زودی برداشته شود.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مورد اینکه در سال جدید رقم قراردادها خیلی بالا رفته است، گفت: یقیناً به باشگاه ها ضرر می زند. بدهی ها روی بدهی ها می آید. باید ببینیم چه کسی تصمیم گرفته این کار انجام شود و مانند بنزین نباشد!

قلعه نویی در مورد این شایعه که گفته می شود باشگاه پیشنهادی 50 میلیاردی برای سه سال به سرمربی تیم داده است، گفت: روزی این حرف را به محمدرضا ساکت زدم که من آمده ام اثرگذاری کنم. نیامده ام توپ زدن را به کسی یاد بدهم. شاید خیلی ها در این زمینه بهتر باشند ولی خیلی خوشحالم هرجا می روم اثرگذاری می کنم. قرارداد من اینجا یکساله است. 50 میلیارد واقعیت ندارد دشمنان امیر قلعه نویی از الان شروع کرده اند. واقعاً برای شان متأسفم هر کجا می روم این کارها را شروع می کنند. نمی دانم چه زمانی می خواهند خدا را در زندگی شان در نظر بگیرند. فکر آن یک متر و نیم جا و آخرت شان نیستند. بالاخره قراردادها در سازمان لیگ ثبت می شود. آیا غیر از این است؟ من در این 10 سال به این مسائل عادت کرده ام.

وی در مورد ورود مربیان جوان به لیگ برتر گفت: اجازه بدهید برای چهار تیم کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کنم. به هر حال این یک واقعیت است که نسل یک بازیکن و مربی عوض می شود ولی سرمایه سوزی و سلسله مراتب خیلی مهم است اینکه عملکرد خوبی داشته اند یا نداشته اند باید از باشگاه شان سؤال کنید. من کلیت قضیه را می گویم؛ باید به دنبال ساختاری باشیم که سرمایه های مان نسوزد. بعضی سرمایه ها می آیند و ناگهان محو می شوند.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان ادامه داد: مثلاً امیر قلعه نویی به کشاورز رفته، برق تهران رفته، استقلال اهواز، این سلسله مراتب و فشارها را داشته و بعد به تیم های بزرگتر رفته، حضور منظمی داشته ولی اینطور آمدن و رفتن ها باعث می شود پنج سال دیگر سرمایه مان بسوزد باز می خواهد به آن چرخه برشود توانایی قبل را ندارد. یعنی می خواهم بگویم تصمیم گیری و آوردن نیروها و حفظ سرمایه خیلی مهم است که در فوتبال ایران این کار انجام نمی شود.

قلعه نویی در مورد اینکه آیا باشگاه استقلال به او پیشنهادی داده بود، مطرح نمود: قرار شد فقط در مورد گل گهر صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که شرایط سپاهان را در لیگ قهرمانان آسیا چطور می بینند، گفت: من برای هر چهار کننده ایران آرزوی موفقیت می کنم. سپاهان هم تیم خیلی خوبی است کمااینکه استقلال و پرسپولیس هم تیم های بسیار خوبی هستند. شهرخودرو هم تیم خوبی است. الان نام ایران مطرح هست برای شان آرزوی موفقیت می کنم ان شاءالله کننده های خوبی باشند.

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مورد اینکه آیا تیم های ایرانی شانس صعود از گروه شان را دارند، گفت: صددرصد، ما ایرانی هستیم و تیم های ایرانی همیشه کارهای خوب و مهمی را انجام می دهند.

منبع: جام جم آنلاین

به "قلعه نویی: بازیکنی که بلد نیست بنویسد، به جای یک میلیارد،12 میلیارد می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: بازیکنی که بلد نیست بنویسد، به جای یک میلیارد،12 میلیارد می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید