لاوروف: تنش ها و تردید ها در حال افزایش است

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر خارجه روسیه در نشستی با همتای بلاروسی خود گفت که در بحبوحه افزایش عوامل تضعیف کننده ثبات راهبردی جهانی، کوشش ها جهت تخریب توافقات بین المللی درباره کنترل تسلیحات، ادامه می یابد.

لاوروف: تنش ها و تردید ها در حال افزایش است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساختمان به نقل از تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در نشست هیئت وزرای خارجه روسیه و بلاروس، اظهار داشت که به دلیل چالش ها و تهدیداتی که در زمینه منع اشاعه هسته ای و کنترل تسلیحات جهانی ظهور می یابند، تنش ها در حال افزایش هستند.

وزیر امور خارجه روسیه در این باره گفت: لازم است که درباره شرایط مرتبط با عدم اشاعه هسته ای، خلع سلاح و کنترل تسلیحات، بحث و مصاحبه کنیم. تنش ها و تردید ها در حال افزایش هستند، چرا که چالش ها و تهدید های نو ظهور می یابند. در بحبوحه افزایش عوامل سیاسی و نظامی که ثبات راهبردی جهانی را تضعیف می نماید، کوشش ها برای تخریب سیستم موجود توافقات بین المللی در خصوص کنترل تسلیحات، ادامه می یابد.

به گفته وی، مسکو و مینسک خواهان بازگرداندن اعتماد و مصاحبه های سازنده در منطقه اروپا-آتلانتیک هستند تا از مسابقه تسلیحاتی و افزایش فعالیت های نظامی که ممکن است به منافع امنیتی بلندمدت کشور های منطقه آسیب وارد کند، جلوگیری گردد.

لاوروف در این زمینه اضافه کرد: ما به کوشش ها برای هماهنگ کردن گام هایمان، به ویژه در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) و کشور های مستقل مشترک المنافع، اهمیت زیادی می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لاوروف: تنش ها و تردید ها در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: تنش ها و تردید ها در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید