ماموگرافی و تشخیص یک بیماری شایع در زنان

به گزارش وبلاگ ساختمان، محققان در بررسی های خود دریافتند، با استفاده از داده های ماموگرافی می توان یک بیماری دیگر در زنان شناسایی کرد.

ماموگرافی و تشخیص یک بیماری شایع در زنان

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ ساختمان به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی نو ادعا می کند، ماموگرافی می تواند برای تشخیص زنانی که در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری قلبی هستند استفاده شود.

پژوهش اجرا شده بیانگر آن است، غربالگری سرطان سینه می تواند برای شناسایی زنانی که در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری قلبی هستند، استفاده شود.

دانشمندان داده های سلامت و اسکن 5000 زن کالیفرنیایی را تجزیه و تحلیل کردند؛ احتمال ابتلا به بیماری قلبی در زنانی که کلسیفیکاسیون سینه داشتند 51 درصد بود.

نویسندگان امیدوارند اسکن ها بتوانند زنانی را که در معرض خطر سلامت قلبی عروقی هستند، شناسایی کنند.

ماموگرافی روشی برای آزمایش و بررسی بافت سینه است. براساس تحقیقات، سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در میان زنان است؛ به همین دلیل توصیه می شود در افراد بالای چهل سال هر سال یک نوبت آزمایش دوره ای ماموگرافی برای تشخیص تومور در سینه ها انجام شود.

تشخیص زودهنگام سرطان سینه با ماموگرافی و انجام راهکارهای درمانی مؤثر نقش مهمی در بهبودی و از بین بردن تومورهای سینه دارد.

کارلوس ایریبارن، نویسنده این مطالعه می گوید: ماموگرافی می تواند به زنان کمک کند تا اقدامات اولیه برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی انجام دهند.

این یافته ها در مجله Circulation: Cardiovascular Imaging منتشر شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماموگرافی و تشخیص یک بیماری شایع در زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموگرافی و تشخیص یک بیماری شایع در زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید