مجموعه پرسش های بچه ها درباره مرگ منتشر شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران (ایبنا)، بچه ها طی زندگی روزمره خود بارها با واژه های مرگ و مُردن روبرو می شوند. آنها تحت تأثیر بزرگسالان از مرگ می هراسند و اندیشه هایی وهمناک پیدا می نمایند. در کتاب های این مجموعه تلاش شده است بچه ها به نحوی ساده و طبیعی درباره این موضوع بیندیشند و مرگ را امتداد طبیعی زندگی بدانند.

مجموعه پرسش های بچه ها درباره مرگ منتشر شد

عناوین این مجموعه عبارت اند از: درخت دوشاخه، ارباب باغ، پیرزن و دختر جوان، سرزمین ارواح، اسب پادشاه.

هر یک از جلدهای مجموعه پرسش های بچه ها درباره مرگ با یک گفت وگو آغاز می گردد که در ادامه، مخاطب قصه ای را می خواند که مرتب به محتوای گفت وگوی اول کتاب است. سؤال های گفت وگوها به این شکل است که چرا ما می میریم؟، اگر قرار است بمیریم، چرا زندگی می کنیم؟، وقتی می میریم به کجا می رویم؟، چرا مرگ غم انگیز است؟ و چرا دوست نداریم درباره مرگ حرف بزنیم؟.

در بخشی از متن کتاب می خوانیم:

پیرزن پرسید: یعنی من دارم می میرم؟

سپس بی هیچ نگرانی ای اضافه کرد: ولی پای مرگ به خانه من باز نمی گردد!

پیرزن به خانه برگشت و در را محکم بست. بعد آن را قفل کرد و کلی اسباب واثاثیه خانه را پشت در گذاشت. آن وقت گفت: خب، این هم از در! در را به روی کسی باز نمی کنم تا مرگ نتواند به خانه ام پا بگذارد!

هر یک از جلدهای این مجموعه به تصویرگری دانکر لورو و انوک ریکار در 24 صفحه مصور رنگی، شمارگان هزار و 650 نسخه و به بهای 35 هزار تومان از سوی کتاب های مهتاب (کودک و نوجوان محراب قلم) برای گروه سنی بالاتر از 7 سال منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "مجموعه پرسش های بچه ها درباره مرگ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه پرسش های بچه ها درباره مرگ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید