مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد علوم پزشکی شروع شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، تهران (پانا) - مهلت مجدد انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی از امروز شروع می گردد و تا شنبه ادامه دارد.

مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد علوم پزشکی شروع شد

مهلت مجدد انتخاب رشته محل های رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی از امروز پنج شنبه 11 شهریور ماه شروع می گردد و تا روز شنبه 13 شهریور ماه ادامه دارد و همزمان، ویرایش انتخاب محل تحصیل هم امکانپذیر است.

اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی 27 شهریورماه 1400 اعلام می گردد. بعلاوه ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها اواخر شهریور ماه به وسیله سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می گردد.

انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی هم با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل انجام است.

کلیه داوطلبان رشته ها و مجموعه های امتحانی مجاز به انتخاب رشته محل، باید رشته هایی را انتخاب نمایند که مدرک تحصیلی مورد پذیرش مقطع قبلی، مطابق ضوابط و مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی مندرج در جدول شماره 1 دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون باشد.

بدیهی است در هر مرحله از فرایند آزمون، پذیرش، تحصیل معین گردد که این امر به وسیله داوطلب رعایت نشده و مجاز به شرکت در آزمون رشته مذکور و یا انتخاب آن رشته نبوده است، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون بعدی، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمون ها، در مورد فرد تصمیم گیری خواهد شد.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه (رایگان) و غیر روزانه (شهریه پرداز) آزمون سال 1400 و بعد از آن، چه در دانشگاه قبولی ثبت نام نمایند و چه ثبت نام ننمایند، سال بعد از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند و یک سال محروم از شرکت در آزمون می شوند.

بعلاوه کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل (به جز پذیرفته شدگان سال گذشته دوره رایگان (روزانه) و شهریه پرداز (غیر روزانه) که مجاز به شرکت در آزمون امسال نیستند) در صورت ثبت نام در دانشگاه باید تا زمان قبولی در آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتی که دانشجویان این امر را رعایت ننمایند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تامین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. لذا داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی دانشگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه نمایند. دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نموده اند که در مورد ارائه یاعدم ارائه خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی نخواهند داشت.

با توجه به اینکه داوطلبان تا تاریخ 31 شهریور باید فارغ التحصیل شوند، لذا کسانی که بعد از تاریخ مذکور فارغ التحصیل خواهند شد، به علت اینکه مجاز به شرکت در آزمون نبوده اند، باید از تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل خودداری نمایند.

ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو رایگان و شهریه ای در دفترچه راهنما ذکر شده است. داوطلبان بر اساس دفترچه ضروری است ابتدا انتخاب خود را معین نموده و سپس در زمان مقرر نسبت به تکمیل فرم اینترنتی مربوطه اقدام نمایند.

داوطلبان توجه نمایند اطلاعات لازم در مورد گرایش های مختلف در هر رشته به وسیله گروه آموزشی دانشگاه معین می گردد.

کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی باید همزمان با سایر داوطلبان عادی نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. بنابراین ضروری است با کد رهگیری خود وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل را انجام دهند. به عبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده مجاز به انتخاب رشته محل هستند.

داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دوره های مجازی دانشگاه های علوم پزشکی موظفند آیین نامه آموزش از راه دور دانشگاه های علوم پزشکی را مطالعه نمایند. تحصیل در این دوره با پرداخت شهریه بوده و مبلغ آن به وسیله دانشگاه اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد علوم پزشکی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد علوم پزشکی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید