موزه تازه هنر توکیو شما را به سرزمین آثار هنری دیجیتالی می برد

به گزارش وبلاگ ساختمان، موزه هایی که قبلاً دیده ایم همه را به دانستن در خصوص گذشته و تاریخ علاقه مند می نماید؛ اما این موزه در توکیو شما را به آینده و دنیای هنرهای دیجیتال می برد.

موزه تازه هنر توکیو شما را به سرزمین آثار هنری دیجیتالی می برد

به همت توسعه دهندگان شهری و جامعه هنری، موزه هنرهای دیجیتال در ساختمانی به نام موری و شهر اودایبا، توکیو افتتاح خواهد شد. هزار مترمربع وسعت کل نمایشگاه هنرهای دیجیتال است که می کوشد مرزهای بین این هنر و هنرهای دیگر، بازدیدنمایندگان و هنر و بازدیدنمایندگان و هنرمندان را با استفاده از دخالت مستقیم بازدیدنمایندگان و ترکیب آن ها با هنر را از بین ببرد. گروه خلاق سازنده این بنا، از فناوری های دیجیتالی در سایه وجود مهندسان، هنرمندان، برنامه نویسان، انیمیشن سازان و ریاضی دانان استفاده نموده اند. مسلما ایده و فناوری هنری آن ها در موزه های هنری مشهور جهان از جمله در موزه هنرهای آسیایی در سان فرانسیسکو، مجموعه هنری های معاصر در استانبول. گالری ملی ویکتوریا در ملبورن به نمایش در آمده است.

تجربه هنری تازه، همچون آنچه که از شعارهای برگزاری نمایشگاه بر می آید، بدون مرز است. پروژکتورهای هنری موجود در این موزه، می توانند قاب های هنری را هرجایی که دوست داشته باشید بگذارند و شما را مهمان یکی از تابلوهای معروف نمایند. این قاب ها محدود به مکانی نیستند و می توانند همه جا گسترده شوند. گروه طراح هدف خودشان را یافتن رابطه تازه بین بازدیدنمایندگان و جهانی آثار هنری می دانند. این نمایشگاه تمرینی گسترده، برای از بین بردن قاب های همیشگی نمایش آثار هنری و رها شدن از فیزیک و فراتر رفتن از مرزها است. ادامه این فرایند در سال های بعدی باعث خواهد شد که مرز بین هنر و تکنولوژی به تدریج محو گردد.

از بین رفتن مرزهای این دو حوضه، به معنی رهایی آثار هنری از قاب های فیزیکی و حضور بازدیدنمایندگان در بطن یک اثر هنری است. این موزه قسمتی با نام جنگل ورزشکاران Athletics Forest خواهد داشت که شبیه سازی از قسمت هیپوکامپ مغز است که مردم را تشویق می نمایند بپرند، از دیوار بالا بفرایند و از گذرگاه هایی که از طریق هنر دیجیتال ساخته می شوند عبور نمایند. بعلاوه قسمت دیگری با عنوان جنگل چراغ Forest of Lamps وجود دارد که تمامی روشنایی های آن در تعامل با بازدیدنمایندگان است و زمانی که کسی به آن ها نزدیک گردد آغاز به نورافشانی می نمایند.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "موزه تازه هنر توکیو شما را به سرزمین آثار هنری دیجیتالی می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه تازه هنر توکیو شما را به سرزمین آثار هنری دیجیتالی می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید