موقع انتخاب و خرید لباس به چه نکاتی دقت کنیم؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با کمال رضایت یک لباس بخرید و وقتی به خانه می رسید و آن را می پوشید، از خرید خود پشیمان شده باشید و چاره ای جز تحمل لباس نداشته باشید.

موقع انتخاب و خرید لباس به چه نکاتی دقت کنیم؟

در این مطلب 8 نکته برای خرید لباس را به نقل از نوین فان بیان کرده ایم که توجه به این نکات باعث می شود از دیدن کمد لباس هایتان لذت ببرید و تمامی لباس های خود را دوست داشته باشید.

1- – به مواد استفاده شده در الیاف پارچه دقت کنید

کارول دیویدسون، بنیانگذار مد و مشاور درنیویورک می گوید: هنگام خرید، از خود بپرسید آیا این لباس به مراقبت های ویژه هنگام استفاده و شستشو نیاز دارد و مثلا اگر قرار است من این مبلغ را برای خرید لباس هزینه کنم شستشوی این لباس راحت است و یا اینکه رنگ می دهد و شستن آن بسیار سخت است؟ این یک نشانه بر مطمئن بودن الیاف استفاده شده در آن است.

2- – چروک شدن پارچه را امتحان کنید

برای اینکه مطمئن باشید که لباسی را که قرار است در طول روز به تن داشته باشید به زودی چروک نمی شود باید برای چند ثانیه پارچهٔ آنرا در دست مچاله کنید و ببینید که به راحتی چروک می شود یا نه. به این ترتیب اگر به راحتی چروک نشد از جنس پارچهٔ استفاده شده در آن کاملا مطمئن می شوید و از این لحاظ مسئله ای برایتان پیش نخواهد آمد.

3- – سعی کنید لباس را قبل از خرید پرو کنید

دل روسو فعال در مد و سبک و شیوه زندگی در شهر نیویورک می گوید: برخی از خانم ها فقط به هنگام خرید به مدل و اندازه لباس نگاه می کنند و بدون آنکه بخواهند آنرا پرو کنند آنرا می خرند. اما این اشتباه است و باید سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که قابل پرو کردن باشند و فروشنده اجازه پوشیدن آن را قبل از خرید به شما داده باشد تا هنگامی که به خانه بر می گشت و آن را می پوشید از فرم لباس در بدنتان پشیمان نشوید.

4 –- در رنگ ها و مدل لباس هایتان تنوع دهید

بسکمک از ما سبک و سلیقهٔ و رنگ های مورد علاقه خود را به هنگام خرید اصلا تغییر نمی دهیم و وقتی به کمد لباس هایمان نگاه می کنیم همه مدل ها و رنگ ها تکراری هستند و این باعث می شود از لباس های خود زده شویم و بسکمک از آن ها را نپوشیم. خرید لباس؛ جام جم سراملارگو می گوید: قبل از اینکه به خرید بروید به کمد لباس های خود نیم نگاهی بیاندازید و آن ها را در ذهن خود بسپارید تا در هنگام خرید لباس های تکراری تهیه نکنید.

5- – به مدل پشت لباس هم در تنتان دقت کنید

مهم نیست که به هنگام پوشیدن لباس جلوی آینه چه ژستی می گیرید بلکه باید عادی بایستید و آن را پرو کنید. استفانی پولی یک وبلاگ نویس مد و سردبیر تلویزیون می گوید: به هنگام پرو لباس باید یک نگاه اجمالی و در عین حال دقیق در آینه به لباس بیاندازید و به کمک یک آینه کوچک پشت لباس را هم در تن خود ببینید و اگر وقت دارید بهتر است دو سایز از آن را در بدن خود پرو کنید تا مطمئن باشید کدام یک بهتر است و از دیدن پشت لباس در بدنتان غافل نشوید.

6 –- دقت در نور اتاق پرو و آینه ای که در آن پرو می کنید

به هنگام پرو لباس دقت کنید که نور اتاق پرو چگونه است و باید نور کافی وجود داشته باشد و تاریک بودن باعث می شود که به خوبی نتوانید زیبا بودن لباس را در تنتان تشخیص دهید و ممکن است بعد از آنکه به خانه برگشتید و زیر نور زیاد خانه آن را پرو کردید با چیزی که در فروشگاه پرو کرده بودید کاملا متفاوت باشد. آینه کج نیز می تواند گمراه کننده باشد، مثلا یکسری آینه ها ممکن است شما را لاغر تر و کشیده تر نشان دهند و باعث گمراهی شما شود. آینه ای که صاف به دیوار چسبیده است بهتر است. در صورتی که در بسکمک ازفروشگاه ها آینه را در یک قاب زیبای ضخیم به صورن کج قرار داده اند و این فرم اصلی لباس را در بدن به گونه ای دیگر نشان می دهد.

7 –- به هنگام پرو لباس تحرک داشته باشید

تنها ایستادن در جلوی آینه و به لباس در بدن خود نگاه کردن برای انتخاب لباس و اینکه به شما می آید و اندازه تان است کافی نمی باشد. بلکه باید کمی به این طرف و آن طرف بروید و مثلا روی نوک پاهای خود بروید و مخصوصا اگر در حال خرید دامن یا شلوار هستید باید بنشینید و بلند شوید تا مطمئن باشید که برایتان نتگ نباشد و در آن احساس راحتی کنید. حتی اگر می خواهید لباسی را برای شرکت در یک جشن تهیه کنید بهتر است مطمئن باشید که به راحتی می توانید در این لباس دستهای خود را تکان دهید یا فعالیت و جنب و جوش شادمانه ای داشته باشید.

8- – جزئیات لباس را بررسی کنید

به هنگام خرید لباس به دکمه ها و زیپ لباس و دیگر مواردی که ممکن است در لباس کار شده باشد دقت کنید و از سالم بودن آن ها مطمئن باشید و همچنین باید نگاه کنید که درزهای لباس حداقل به اندازه یک تا دو سانت اضافه پارچه داشته باشد تا در صورت نیاز به گشاد کردن لباس راه حلی برای آن وجود داشته باشد.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع:جام جم آنلاین

منبع: هفت گنج

به "موقع انتخاب و خرید لباس به چه نکاتی دقت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موقع انتخاب و خرید لباس به چه نکاتی دقت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید