نقدها و نمرات سونیک فرانتیرز منتشر شد؛ اولین سونیک سه بعدی خوب؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، بازی سونیک فرانتیرز (Sonic Frontiers) چندی پیش عرضه شد. این بازی با استقبال خوبی از سمت هواداران روبرو شد و توانست پیروز عمل کند. فرانتیرز جدیدترین عنوان از مجموعه سونیک بوده که تغییرات زیادی نسبت به عناوین قبلی این مجموعه دارد. سونیک فرانتیرز یک عنوان در سبک دنیا باز یا به قول سازنده، منطقه باز، بوده و شما آزادی عمل زیادی در آن دارید.

نقدها و نمرات سونیک فرانتیرز منتشر شد؛ اولین سونیک سه بعدی خوب؟

در ابتدای معرفی این بازی استقبال چندان خوبی از آن نشد. این موضوع دو علت داشت. اول اینکه عناوین سه بعدی سونیک سابقه خوبی در دنیای گیمینگ نداشتند. علت دوم هم ارائه فرانتیرز بود. به این شکل که به نظر می رسید سگا (Sega) نتوانسته دنیای این بازی را غنی طراحی کند. به همین علت منطقه ها خالی زیادی در آن وجود داشت. حال اینطور که به نظر می رسد عنوان عرضه شده اینگونه نیست.

سونیک فرانتیرز قطعاً بدون ایراد نیست. با این حال بسیار دلنشین است. از این رو منتقدین نیز از تجربه آن لذت برده و استقبال خوبی از آن کردند. در اصل فرانتیرز یک جهت کاملاً نو را برای عناوین این مجموعه معین نموده و آینده عناوین این مجموعه را نشان می دهد. بازی نو سونیک نشان داد که این مجموعه توانایی پیروز شدن در سبک دنیا باز را دارد. تنها احتیاج به بهبود در چندین قسمت مخصوصاً گیم پلی و انیمیشن ها دارد. حال با خلاصه نقدهای بازی سونیک فرانتیرز با ما همراه باشید:

خلاصه نقدهای بازی سونیک فرانتیرز

بازی سونیک فرانتیرز توانست نمره 72 را از سایت متاکریتیک (Metacritics) دریافت کند. همینطور اینکه نمره کاربران نیز به این بازی بسیار بالا بوده و توانست در هفته گذشته بیشترین تعداد بازیکنان همزمان را از مجموعه سونیک در استیم داشته باشد.

Forbes - نمره 9 از 10

به طور کلی بازی سونیک فرانتیرز کاراکتر دوست داشتنی ما را به یک دنیای دنیا باز می برد. با این حال کوشش نموده تا اصالت خود را حفظ نموده و حس سونیک بودن را به کاربر انتقال دهد. در بازی فرانتیرز محتوای زیادی وجود دارد پس کوشش نکنید آن را به سرعت به اتمام برسانید. بلکه از بازی لذت ببرید.

Playstation Universe - نمره 8 از 10

بازی سونیک فرانتیرز نهایت کوشش خود را می نماید تا یک عنوان سه بعدی بهتر از مجموعه سونیک باشد. مخصوصاً اینکه در چند سال اخیر ما شاهد عنوان سه بعدی خوب از این مجموعه نبودیم. قطعاً این بازی جا برای بهتر شدن دارد ولی یک قدم بسیار بزرگ در جهت خارج شدن از حالت دو بعدی برای این مجموعه است.

Game Rant - نمره 8 از 10

اینکه شما ببینید سونیک با نهایت سرعت خود از موانع گذشته و برای انجام مأموریت خود کوشش می نماید بسیار جالب است. مخصوصاً اینکه شرکت سازنده به برترین نحو موسیقی این بازی را طراحی نموده است. حس اینکه شما ببینید سونیک یک تایتان که 10 برابر او مقدار دارد را به راحتی به زمین زده و یک انیمیشن مهیج هم در خاتمه وجود دارد، در هیچ عنوان دیگری نیست. همیشه یک چیز جالب و با ارزش در این بازی وجود دارد که شما را مشغول خواهد نمود. فرمول نو سونیک جواب می دهد. حتی با وجود اینکه در بسیاری از مواقع تکراری می گردد. نکته اینجاست که این بازی چارچوب آینده مجموعه سونیک را نشان می دهد. پس افرادی که دقیق آن را آنالیز نمایند متوجه این موضوع خواهند شد.

VGC - نمره 8 از 10

در ابتدای کار افراد نظرات متنوعی در خصوص سونیک فرانتیرز داشتند. با این حال نسخه نهایی بازی سونیک فرانتیرز بسیار زیبا و مفرح است. این تغییری بود که مجموعه سونیک به آن احتیاج داشت. همچنان در اواسط بازی مسائلی از لحاظ کنترل و دوربین وجود دارد ولی بسیار کمتر از چیزی است که هواداران سونیک در گذشته شاهد آن بودند. به همین علت تجربه بازی بسیار لذت بخش بوده و ما نیز از آن استقبال می کنیم.

Game Informer - نمره 78 از 100

بازی سونیک فرانتیرز بدون مشکل نیست. با این حال برترین عنوان سه بعدی از مجموعه سونیک است که تا به حال ساخته شده است. کوشش تیم سازنده برای ساخت یک بازی منطقه باز قابل تقدیر است. همینطور اینکه نشان می دهد آینده این مجموعه به چه شکل خواهد بود. اینکه در ادامه تیم سازنده سونیک چگونه از این فرمول استفاده خواهند کرد هنوز معین نیست. در حال حاضر سونیک فرانتیرز یک آغاز بسیار خوب برای مسیر نو مجموعه سونیک است.

GameSpot - نمره 7 از 10

این بازی قطعاً مسائل خود را دارد. با این حال همچنان حس آشنایی را به هواداران منتقل خواهد نمود. در اصل در این تفاوت ها است که سونیک فرانتیرز می درخشد. به همین علت است که این بازی برترین عنوان سه بعدی از مجموعه سونیک در 10 سال اخیر است.

IGN - نمره 7 از 10

سونیک فرانتیرز یک تجربه آزمایشی و عجیب از تکامل عناوین سونیک است. منطقه ها باز این بازی پر از موارد مختلف از تاریخ سونیک بوده و اشاره های زیادی به عناوین دیگر این مجموعه می نماید. این موارد باعث می شوند تا بازی سونیک فرانتیرز با وجود مسائل و باگ هایی که دارد همچنان تجربه خوبی را به شما ارائه دهد.

Inverse - نمره 7 از 10

در بسیاری از اوقات سونیک فرانتیرز حس یک نسخه آزمایشی را به جای یک عنوان کامل به کاربران منتقل می نماید. بازی مسائل زیادی داشته و دائماً با عناصر داخلی خود در حال کشمکش است. با این حال شما از آن لذت خواهید برد و وقت خود را تلف ننموده اید. چیزی که مهیج است ادامه راه سونیک است که تیم سازنده این فرمول را بهبود بخشیده و آن را کامل نمایند.

Destructoid - نمره 7 از 10

دنباله بازی سونیک فرانتیرز احتیاج به بهبود زیادی دارد. به همین علت ما منتظر آن هستیم. با این حال تجربه شماره 1 نیز بسیار مجذوب کننده بود و فرمت دنیا باز نیز مؤثر عمل نموده است. اگر شما کارهای حوصله سربری که باید انجام دهید را کنار بگذارید با یک عنوان خوب روبرو هستید. اگر شما از مجموعه سونیک ناامید نشده اید، در این بازی محتوای زیادی وجود دارد تا از آن لذت ببرید.

GamesRadar - نمره 2 از 5

داستان بازی نسبتاً مجذوب کننده است و می تواند همه افراد را به خود جذب کند. نکته اینجاست که سونیک فرانتیرز در زمینه پلتفرمینگ بسیار بد عمل نموده و شما را مجبور می نماید که آن را تجربه کنید. ساخت یک عنوان دنیا باز از سری سونیک حرکتی جثورانه بود اما چندان جوابگو نیست.

تعدادی از امتیازات دیگر این بازی

 • Gaming Trend - نمره 8.5 از 10
 • CGMagazine - نمره 80 از 100
 • GamingBolt - نمره 8 از 10
 • Dual Shockers - نمره 8 از 10
 • Playsense - نمره 8 از 10
 • Puch Square - نمره 8 از 10
 • Vandal - نمره 78 از 100
 • God is Geek - نمره 7.5 از 10
 • Twinfinite - نمره 70 از 100
 • VGames - نمره 60 از 100
 • Dexerto - نمره 6 از 10
 • GamesHub - نمره 4 از 10
منبع: دیجیکالا مگ

به "نقدها و نمرات سونیک فرانتیرز منتشر شد؛ اولین سونیک سه بعدی خوب؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها و نمرات سونیک فرانتیرز منتشر شد؛ اولین سونیک سه بعدی خوب؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید