نمایندگان مجلس چقدر حقوق می گیرند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت است حقوق نمایندگان حدود 10 الی 12 میلیون تومان است.

نمایندگان مجلس چقدر حقوق می گیرند؟

پیش از این بارها درباره ردیف های مختلف برای نمایندگان و مزایای فراوان آنها گزارش هایی منتشر شده بود.

16 تیرماه، حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان و انار، اعلام کرد: اولین حقوق نمایندگی 11 میلیون تومان به علاوه 200 میلیون تومان بابت مسکن و 20 میلیون تومان هم برای سایر هزینه ها به حساب ما واریز شد.

البته ظاهرا نمایندگان تهران رقم بیشتری را برای سایر هزینه های خود دریافت می نمایند.

غیر از این هر نماینده تسهیلات ویژه خرید خودرو نیز دریافت نموده است. نمایندگان این دوره خودرو دنا پلاس دریافت کردند.

سایر هزینه ها مربوط به حق دفتر و کارمندان است.

امروز محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس امروز (سه شنبه) در حاشیه جلسه علنی مجلس با اشاره به بحث حقوق نمایندگی اشاره نمود و گفت: یکی از همکاران هزینه های نمایندگان و همچنین مسائل مربوط به حقوق آنها را در نامه ای منتشر نموده است. بخشی از این گزارش درست است زیرا دفاتری که نمایندگان در سراسر کشور دارند بعضاً برای آنالیز چند حوزه انتخابیه است و مانند همه دستگاه های اجرایی این هزینه ها جهت مصارف دفاتر هزینه می گردد اما حقوق نمایندگان حدود 10 الی 12 میلیون تومان است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: هیچکدام از نمایندگان از هزینه دفاتر برای مصارف شخصی استفاده نمی نمایند، موضوعاتی مانند مسکن و خودروی نمایندگان نیز در این نامه عنوان شده است که قبلاً در ارتباط با آنها شرح داده شده است. همه نمایندگان هزینه مسکن را دریافت ننموده اند، همه نمایندگان نیز خودرو را تحویل نگرفته اند و نمایندگانی که احتیاج داشتند برای اسکان در یک مسکن، هزینه ای در اختیارشان قرار داده شد.

فرهنگی توضیح داد: با توجه به فضایی که در ارتباط با خودروهای نمایندگان به وجود آمد، مقرر شد که خودرو در مالکیت مجلس بماند و نمایندگان به صورت امانی این خودروها را در اختیار داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس از هرگونه شفافیتی استقبال می نماید اما این شفافیت باید دقیق و منطبق بر واقعیات باشد، گفت: رویه مجلس شورای اسلامی درباره دفاتر نمایندگان مانند دستگاه های اجرایی در کشور است، مدیران کل در شهرستان ها برای هزینه ساختمان، خودرو و کارمندان خود مبالغی را دریافت می نمایند.

او با اشاره به موضوع حق مسکن نمایندگان نیز اظهار کرد: همه نمایندگان از این حق مسکن استفاده نکردند و تنها وکلایی که در تهران منزلی برای اسکان نداشتند، حق مسکن را دریافت کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: بعد از شفافیت یک موضوع، نباید ابهامی را در اذهان عمومی به وجود آورد، بنابراین مبالغی بر اساس تعداد دفاتر نمایندگان در چند شهرستان در یک کارتی غیر از حقوق آنها واریز می گردد که باید تنها برای مصارف دفاتر و کارمندان هزینه گردد.

منبع: فرارو

به "نمایندگان مجلس چقدر حقوق می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس چقدر حقوق می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید