نورشرق: فدراسیون فوتبال به دنبال شفافیت در جابجایی است

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون فوتبال از الزام واسطه های جابجایی به ثبت اطلاعات مرتبط با فعالیت های جابجاییی در سامانه مربوطه اطلاع داد.

نورشرق: فدراسیون فوتبال به دنبال شفافیت در جابجایی است

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ساختمان، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق با بیان این موضوع گفت: با توجه به الزامات فیفا از جمله مقررات ناظر بر فعالیت واسطه ها، ثبت کلیه اطلاعات مربوط به فعالیت واسطه های جابجایی و اعلام مراتب به فدراسیون جهانی الزامی است. بر همین اساس با همکاری کمیته فناوری اطلاعات و کمیته عضویت فدراسیون، سامانه ویژه ثبت اطلاعات واسطه های فوتبال طراحی و بارگذاری شده است. کلیه واسطه های دارای پروانه قانونی فعالیت، ملزم هستند اقدامات خود را در این سامانه ثبت نمایند. این موضوع هم شامل انعقاد قرارداد واسطه گری با بازیکنان و مربیان می گردد و هم قراردادهای جابجاییی که با باشگاهها به ثبت می رسد را در بر می گیرد.

رئیس کمیته شرایط بازیکنان اضافه نمود: در واقع زمانی که یک بازیکن با واسطه قراردادی منعقد می نماید ضروری است کلیه اطلاعات این قرارداد ازجمله مدت، تاریخ شروع و تاریخ انقضا در سامانه ثبت گردد. همینطور کلیه اطلاعات قراردادی که در اجرای قرارداد واسطه گری، بین بازیکن، مربی و سایر عوامل با باشگاه امضاء شده هم ضروری است در این سامانه به ثبت برسند. البته در مرحله دوم ارتقاء سامانه خود باشگاهها هم موظف هستند در مواردی که از خدمات واسطه ها استفاده می نمایند نسبت به ثبت اطلاعات مربوطه اقدام نمایند.

نورشرق همچنین گفت: پیامد مهم ثبت اطلاعات مورد اشاره این است که ارکان فدراسیون از جمله کمیته شرایط بازیکنان،در صورتی به دعاوی مرتبط با اینگونه قراردادها رسیدگی خواهند کرد که قبلا اطلاعات مربوط به قراردادها در سامانه ثبت شده باشد و در غیر اینصورت امکان رسیدگی به درخواست ها وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: هدف اصلی فدراسیون فوتبال و کمیته شرایط شفافیت حوزه جابجایی و ایجاد یک منبع مستند و موثق در مورد اطلاعات قراردادی است. درج و ثبت اطلاعات مرتبط با قرارداد همکاری واسطه ها همچنین قراردادهای جابجایی علاوه بر شفاف سازی و جلوگیری از بروز حواشی، موجب ایجاد نظم و انضباط لازم و ارتقاء صندلی فعالیت ولسطه های جابجایی در فوتبال کشور و همینطور تدارک ضمانت اجراهای قانونی لازم در جهت حمایت حقوقی از فعالیت های واسطه های رسمی دارای پروانه فعالیت از فدراسیون فوتبال خواهد بود. امیدواریم با تلاشی که فدراسیون فوتبال در این مدت شروع نموده و خصوصا نظارت و پیگیری های مستمر دبیرکل محترم فدراسیون جناب آقای نبی شاهد ساماندهی هرچه بیشتر فعالیت ها در این حوزه باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نورشرق: فدراسیون فوتبال به دنبال شفافیت در جابجایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نورشرق: فدراسیون فوتبال به دنبال شفافیت در جابجایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید