پیشنهادی تازه برای حفظ ابنیه تاریخی

به گزارش وبلاگ ساختمان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، پیشنهادی تازه برای حفظ ابنیه تاریخی مطرح شد.

پیشنهادی تازه برای حفظ ابنیه تاریخی

جریان چیست؟

محمدرضا دشتی اردکانی با بیان اینکه مهمترین راه برون رفت از بحران فعلی حاکم بر صنعت گردشگری تکیه به بخش خصوصی و نهادهای مردمی است، اظهار کرد: وزارت میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در همه برنامه های خود به خصوص تدوین اسناد مختلف مربوط به این صنعت، همه ذی نفعان را درگیر و آنها را مشارکت دهد.

وی از لزوم توجه مادی و معنوی وزارت میراث فرهنگی به فعالان گردشگری یاد کرد و گفت: در حال حاضر وزارت میراث فرهنگی در حوزه بودجه و اعتبارات دچار ضعف و مسائل زیادی است، اما می تواند از توان نهادهای مردمی و فعالیت های داوطلبانه در راستای پیشبرد برنامه های کلان و جزیی وزارت استفاده کند.

دشتی اضافه نمود: البته در این میان وزارت میراث فرهنگی نیز نباید از هر نوع حمایت معنوی و مادی به خصوص در صورت تامین اعتبار و دریافت بودجه های مختلف برای این موضوع دریغ کند.

وی مردم و نهادهای مردمی و سازمان های مردم نهاد را بهترین محافظان میراث دانست و گفت: وزارت میراث فرهنگی باید یک سری از بناهای تاریخی تحت تملک خود را بعنوان محل دفتر و برای فعالیت اداری به بخش خصویی و نهادهای مردمی واگذار کند تا ضمن حفظ بنا، نسبت به بازسازی و حراست از بناهای تاریخی توسط نهادهای مردمی اقدام گردد.

دشتی اردکانی از الزام حضور نمایندگانی از مردم در شوراها و جلسات تخصصی میراث فرهنگی اطلاع داد و گفت: نمایندگان مورد تایید و فعالان فرهنگی در هر شهرستان باید در این جلسات حاضر باشند.

رییس فراکسیون گردشگری مجلس در خاتمه به نشستی پیرامون آنالیز ارتباط وزارت بخش خصوصی و غیردولتی با دولت و به وی ژه وزارت میراث فرهنگی اشاره نمود و گفت: خوشبختانه، در این نشست که با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید، این مسئله مورد توجه و تائید وی واقع و مقرر شد تا در این باره برنامه ریزی و اقدامات و پیگیری های لازم انجام گردد.

منبع: همگردی

به "پیشنهادی تازه برای حفظ ابنیه تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادی تازه برای حفظ ابنیه تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید