کاهش 50 درصدی مصرف نان فانتزی

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم گفت: واحدهای صنفی نانوایان فانتزی بعد از اصلاح نظام یارانه ای نتوانستند خود را با شرایط وقف بدهند؛ از این رو بسیاری از واحدها در حالت نیمه تعطیل هستند چراکه حجم قابل توجهی از فروش خود را با افزایش نرخ نان فانتزی از دست داده اند.

کاهش 50 درصدی مصرف نان فانتزی

به گزارش ایلنا، محمد جواد کرمی با اشاره به کاهش بیش از 50 درصدی مصرف نان باگت، اضافه کرد: واحدهای صنفی نانوایان فانتزی بعد از اصلاح نظام یارانه ای نتوانستند خود را با شرایط وقف بدهند؛ از این رو بسیاری از واحدها در حالت نیمه تعطیل هستند چراکه حجم قابل توجهی از فروش خود را با افزایش نرخ نان فانتزی از دست داده اند.

وی با بیان اینکه رقابت در صنف نانوایان از بین رفته است، اعلام نمود: واکنش مصرف نمایندگان نسبت به خرید نان فانتزی منفی شده است؛ چرا که قیمت آرد نان های حجیم افزایش 10 برابری را تجربه نموده است.

این فعال صنفی با اشاره به الزام یکسان سازی در نرخ آرد نانوایان، گفت: مقدار مصرف نان فانتزی در دنیا به علت پخت سالم و بهداشتی بودن نسبت به دیگر نان ها در حال افزایش است این در حالیست که در ایران تصمیمات نادرست در این حوزه مقدار مصرف نان فانتزی را کاهشی می دهد.

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم ادامه داد: این ذهنیت در بین بعضی مسئولان ایجاد شده است که نان فانتزی را قشر مرفه جامعه خریداری و مصرف می نمایند. من در مواجهه با این تفکر این پرسش را طرح می کنم که آیا ساندویج فلافل خوراک مردم ثروتمند است؟ شواهد و قراین حاکی از این مهم است که مصرف نان حجیم بیشتر در دهک های پایین جامعه مرسوم است.

به گفته وی؛ نان های باگت، بربری، بروچن و همبرگر از سوی قشر میانه و ضعیف جامعه مصرف می گردد.

کرمی با اشاره به ایجاد صنف های طولانی در نانو ایان سنتی، توضیح داد: پیش از آزادسازی نرخ آرد صنف و صنعت مردم به راحتی از نانوایان فانتزی خریداری می کردند اما بعد از افزایش نرخ این نان ترجیح می دهد که در صف نانوایان سنتی بیاستد.

ربات آربیتراژ - کسب عایدی تضمینی و بدون ریسک از اختلاف قیمت صرافی ها

ربات آربیتراژ - کسب عایدی تضمینی و بدون ریسک از اختلاف قیمت صرافی ها

پیشنهاد امروز

yektanet-logo-sign

وی با بیان اینکه باوجود نظارت احتمال سرازیر شدن آرد از نانوایان سنتی به نانوایان فانتزی وجود دارد، اعلام نمود: ساختار و تصمیم گیری ها در این زمینه اشتباه است. حدود 650 واحد نان فانتزی کنار نانوایان یارانه بگیر مستقر هستند، آیا در این مجموعه ها تبادل آرد صورت نمی گیرد؟ بدون تردید این اتفاق رخ می دهد چراکه تفاوت قیمت یک کیسه آرد 640 هزار تومانی با 38 هزار تومان زیاد است از این رو از دولت درخواست داریم که در راستای یکسان سازی نرخ آرد قدم بردارد.

این فعال مالی ادامه داد: مسئولان وزارت کشاورزی و اقتصاد بر این باورند که مصوبه آزادسازی نرخ آرد صنف و صنعت اشتباه بود و برای جبران اشتباه می خواهند نرخ نان سنتی را آزادسازی نمایند. اگر این شرایط ایجاد گردد ممکن است که فضا رقابتی گردد اما تجربه نشان می دهد بعد از مدتی دوباره آرد نانوایان یارانه ای می گردد.

وی در سرانجام گفت: بعضی از فرمانداران و استانداران درخواست می دهند که به تعدادی از نانوایان سهمیه ویژه داده گردد.

منبع: فرارو

به "کاهش 50 درصدی مصرف نان فانتزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 50 درصدی مصرف نان فانتزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید