کسب و کارهای اینترنتی کد کارگاهی دریافت می کنند

به گزارش وبلاگ ساختمان، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: کسب وکارهای اینترنتی تا دوماه دیگر کد کارگاهی برمبنای آدرس مشترک یا بر اساس محل اقامت، دریافت می کنند.

کسب و کارهای اینترنتی کد کارگاهی دریافت می کنند

رضا باقری اصل گفت: اگر مصوبه کسب و کار مجازی در شورای عالی کار تصویب شود، همه مشاغل و کسب و کارها می توانند برای ثبت شرکت از کدپستی مشترک استفاده کنند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه این شورا استفاده از آدرس های مشترک برای ثبت شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات را تصویب کرده است، ادامه داد: در حال حاضر تخصیص کد کارگاه به تمام کسب و کارهای مجازی بر اساس محل اقامت قانونی یا به صورت مشترک با دیگر کسب وکارها، مصوب شده و به این ترتیب کسب و کارهای مجازی و تجارت الکترونیک می توانند با ارائه کدپستی یک آدرس مشترک با سایر شرکت ها، یا محل اقامت قانونی، کد کارگاه کسب وکار خود را دریافت کنند.

وی گفت: وزرای ذی ربط از اجرای این مصوبه برای همه حوزه های تجاری دفاع کرده اند، اما تصویب آن برای همه کسب و کارها و شرکت های تجاری مستلزم تصویب در شورای عالی کار است. وزیر کار رفاه و تعاون اجتماعی از این مصوبه حمایت کرده و من اطمینان دارم که این مصوبه برای تعمیم به دیگر کسب وکارهای غیر مجازی هم در شورای عالی کار دچار مسئله ای نخواهد شد.

باقری اصل با بیان اینکه گرایش به کسب و کارهای مجازی پررنگ تر از گذشته است و حاکمیت از توسعه این بخش بیش از هر زمان دیگری حمایت می کند، افزود: دولت تا به امروز از هر پیشنهادی که باعث تسهیل ثبت و ورود کسب و کارهای مجازی به بازار شود، استقبال کرده است.

وی در توضیح مزایای طرح ثبت شرکت ها با آدرس مشترک گفت: یکی از مسائلی که از سوی هیئت دولت مورد تاکید واقع شده است، افزایش شفافیت در فعالیت کسب و کارهای مجازی است. حاکمیت علاقمند است که بسیاری از کسب و کارهایی که به دلیل موانع ثبت رسمی، به صورت زیرزمینی و غیرنظام مند فعالیت می کنند، به صورت رسمی و شفاف فعالیت خود را به ثبت برسانند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بیان کرد: ثبت شرکت ها با آدرس مشترک و بدون نیاز به کدپستی یکتا، موانع و هزینه سربار برای اجاره دفتر را از جلوی پای کسب وکارهای نوپا برای ثبت رسمی کسب و کارهایشان بر می دارد.

وی گفت: به لحاظ حقوقی این مصوبه باید مراحل اداری و ابلاغ خود را طی کند که تصور می کنم یک یا دو ماه طول بکشد، اما تصویب آن نهایی شده و حداکثر تا دوماه دیگر برای فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی اجرایی خواهد شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "کسب و کارهای اینترنتی کد کارگاهی دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب و کارهای اینترنتی کد کارگاهی دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید