کشف ظروف سفالی دوره اشکانی در ابهر

به گزارش وبلاگ ساختمان، خبرنگاران/زنجان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، از کشف دو کوزه سفالی در شهرستان ابهر اطلاع داد.

کشف ظروف سفالی دوره اشکانی در ابهر

به گزارش وبلاگ ساختمان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، حسن علی فضلی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع، کارشناسان حوزه یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری نیروی انتظامی شهرستان به روستای شریف آباد اعزام و مأموران در بازرسی از منزل فرد مذکور، پیروز شدند دو کوزه سفالی تاریخی را کشف نمایند.

وی نقش اعضای دوست داران میراث فرهنگی را در این عملیات حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: پس از آنالیز های اولیه معین شد که سفال ها متعلق به دوره اشکانی است.

این مسئول متذکر شد: یکی از مهم ترین دغدغه ها در مورد آثار باستانی هر کشور، حفاظت و نگه داری اصولی از آن ها در برابر فرسایش گسترده در گذر زمان و شرایط جوی است که در این راستا انجام مطالعات گسترده و اقدامات مرمتی بسیار لازم است، به همین منظور یگان حفاظت میراث فرهنگی با همراهی و همکاری عموم مردم به ثبت شرایط اثر و اعلام تغییرات فرسایشی آن ها اعم از محوطه، تپه ها، بناها، پل ها و ... می پردازد.

فضلی یادآور شد: خوشبختانه نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با همکاری سازمان های مردم نهاد، میراث بانان افتخاری و نیز دستگاه های امنیتی و انتظامی به صورت شبانه روزی از بناهای تاریخی و محوطه های باستانی این استان مراقبت و محافظت می نمایند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: هم استانی ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییرات و فرسایش در آثار استان، مراتب را با تماس شماره 09662، مرکز پیغام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت مشارکت اجتماعی و دوست دار میراث فرهنگی اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کشف ظروف سفالی دوره اشکانی در ابهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ظروف سفالی دوره اشکانی در ابهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید