گرسنه بخوابید چه می گردد؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، تهران (پانا) - اگر به هر دلیلی شام را از وعده های غذایی تان حذف می کنید منتظر این بیماری ها و عوارض هم باشید.

گرسنه بخوابید چه می گردد؟

وعده شام هم مانند صبحانه از اهمیت خاصی برخوردار است، اما برخی از ما به اشتباه آن را از برنامه غذایی حذف می کنیم و دلایل زیادی برای آن می آوریم از جمله این که رژیم غذایی دارم یا حتی در مواقعی بچه ها هم سرگرم بازی شده اند و از شام دادن به آن ها غافل می شویم و گرسنه سر بر بالین می گذارند، اما باید توجه داشته باشید که در هیچ منبع علمی حذف وعده شام توصیه نشده، بلکه توصیه به خوردن شام به فاصله 2 تا 3 ساعت قبل از ساعت خواب شده است.

در ادامه به نکاتی درباره این که اگر گرسنه بخوابید می پردازیم:

خواب بی کیفیت می گردد

وقتی شب ها گرسنه می خوابید، افت فشار خون، شما را خیلی زود از حالت بیداری خارج می نماید، اما مغزتان به همین سادگی به خواب فرو نمی رود.

باعث پیری زودرس می گردد

غذای شب سودمندتر از غذای روز است. در شب حرارت به داخل بدن می رود و هضم قوی تر می گردد برخلاف روز و اگر شام نخورید دچار پیری زودرس می شوید.

چاق می شوید

گرسنگی بیش از حد بدن شما را در کنترل سطح قند خون ناتوان می نماید. این اتفاق از یک طرف میل شما را به پرخوری افزایش می دهد و از طرف دیگر سوخت و ساز بدن تان را کم می نماید و باعث جذب بیشتر مواد غذایی در وعده های بعدی می گردد.

باعث افسردگی می گردد

اگر هر شب گرسنه به رختخواب بروید و شام را از برنامه غذایی تان حذف کنید نه تنها به جسم تان ضرر زده اید بلکه آسیب جدیدی به روح تان هم وارد نموده اید. گرسنه به خواب رفتن باعث کمبود مواد مغذی در بدن و تغییرات هورمونی می گردد و این تغییرات در درازمدت ممکن است باعث افسردگی گردد.

عضلات نابود می گردد

گرسنگی طولانی مدت، زمینه را برای تخریب عضلات تان فراهم می نماید.

زودتر خسته می شوید

کمبود انرژی و خستگی مداوم، یکی از مسائل افرادی است که از ابتدای شب تا صبح روز بعد با گرسنگی می جنگند.

بد اخلاق می شوید

گرسنگی طولانی مدت و وارد کردن ناگهانی حجم زیادی از غذا به بدن، حتی بر خلق و خوی شما هم تاثیر می گذارد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گرسنه بخوابید چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرسنه بخوابید چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید