گوشی های هوشمند صعود کرد

به گزارش وبلاگ ساختمان، در شرایطی که شیوع کرونا تاثیر منفی روی میزان عرضه پردازنده های موبایلی برندهای مختلف گذاشته، HiSilicon پیروز شد میزان تولید خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

گوشی های هوشمند صعود کرد

به گزارش وبلاگ ساختمان، HiSilicon به عنوان زیرمجموعه شرکت هوآوی به عنوان برند فعال در زمینه تولید نیمه هادی و چیپست پیروز شد در زمینه عرضه پردازنده های ویژه گوشی های هوشمند در چین، از کوالکام پیشی بگیرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، HiSilicon پیروز شده 22.21 میلیون پردازنده ویژه گوشی های هوشمند را به بازار عرضه کند. این آمار و ارقام توسط شرکت تحقیقاتی CINNO و در جدیدترین گزارش ماهیانه از شرایط صنعت تولید نیمه هادی در چین منتشر شده است.

HiSilicon در سه ماهه اول سال گذشته میلادی 22.17 میلیون پردازنده مخصوص گوشی های هوشمند تولید کرده بود. اگرچه این رقم افزایش جزئی میزان تولیدات این شرکت را در مقایسه با سال گذشته میلادی نشان می دهد اما از این جهت اهمیت دارد که HiSilicon را به تنها برند این بازار تبدیل کرده که در مقایسه با سال قبل میزان تولیدش کاهش نداشته است.

این میزان تولید باعث شده زیرمجموعه فعال هوآوی در زمینه تولید تراشه گوشی های هوشمند، سهم 43.9 درصدی را از این بازار به خود اختصاص دهد. این رقم در مقابل سهم 36.5 درصدی HiSilicon از بازار در مدت مشابه سال گذشته میلادی قرار می گیرد. نکته قابل توجه پیش دریافت HiSilicon از Qualcomm برای اولین بار در تاریخ است؛ سبقتی که باعث شده HiSilicon به عنوان بزرگ ترین تأمین کننده تراشه گوشی های هوشمند در چین شناخته شود.

عملکرد پایدار HiSilicon در شرایطی به ثبت رسیده که بازار گوشی های هوشمند در چین همچنان با تاخیر در عرضه محصولات به دلیل شیوع کرونا دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس گزارش ماهیانه آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین که در ماه جاری منتشر شده، میزان عرضه گوشی های هوشمند در این کشور در سه ماهه اول سال 2020 میلادی با کاهش 34.7 درصدی، به 47.7 میلیون دستگاه رسیده است.

گزارش CINNO حکایت از آن دارد که فرایند مشابهی را در زمینه عرضه چیپست های ویژه گوشی های هوشمند شاهد هستیم. مجموع عرضه تراشه های گوشی های هوشمند در کشور چین، کاهش 44.5 درصدی را در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

شرکت آمریکایی کوالکام که مدت ها پیشتاز این بازار بوده، با کاهش میزان عرضه پردازنده های موبایلی از 37.8 درصد در سال گذشته میلادی به 32.8 درصد در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، به جایگاه دوم سقوط کرده و MediaTek هم با سهم 13.1 درصد از بازار در سال جاری، در مقایسه با میزان 14 درصدی سهم از بازار در سه ماهه اول سال گذشته میلادی در جایگاه سوم قرار گرفته است.

هوآوی به دلایل مختلف به تازگی تولید چیپ های طراحی شده توسط متخصصان HiSilicon را از TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) به سمت برند مستقر در شانگهای یعنی SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corp) برده است.

یکی از دلایل این تغییر تلاش واشنگتن برای آماده سازی قوانین جدیدی است که بر اساس آن شرکت های خارجی که از تجهیزات تولید تراشه آمریکایی استفاده می کنند، باید پیش از تامین چیپ های مورد نیاز هوآوی، گواهی ویژه ای را از مراجع قانونی ایالات متحده آمریکا دریافت کنند.

در حال حاضر بیش از 90 درصد گوشی های هوشمند هوآوی در چین، از پردازنده های HiSilicon استفاده می کنند.

با این وجود رن ژنگفی موسس هوآوی در مصاحبه ای با Yahoo Finance اظهار داشت این شرکت به استفاده از چیپ های تولیدی از شرکت های آمریکایی نظیر اینتل و کوالکام، تا زمانی که قوانین اجازه می دهند ادامه خواهد داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "گوشی های هوشمند صعود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های هوشمند صعود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید