9 کفش مناسب برای ست کردن با دامن ماکسی

به گزارش وبلاگ ساختمان، دامن ماکسی برای اندام های مختلفی مناسب است و می تواند باعث گردد فرد قد بلندتر به نظر برسد. این دامن ها می توانند لَخت، پف دار یا چین دار باشند و مدل های بسیار متنوعی از آن ها وجود دارد. اگر دوست دارید دامن ماکسی خریداری کنید یا دامن ماکسی دارید اما نمی دانید که باید آن را با چه کفشی ست کنید حتما این مطلب را مطالعه کنید زیرا کفش هایی که برترین ترکیب را با دامن ماکسی ایجاد می نمایند را معرفی نموده ایم.

9 کفش مناسب برای ست کردن با دامن ماکسی

دامن های ماکسی تقریبا با همه کفش ها از صندل های تخت، کفش های پاشنه بلند نوک تیز، کفش های پاشنه بلند جلو باز تا صندل های لا انگشتی، کفش های کتانی و بوت ها به راحتی ست می شوند. نکته مهم ست کردن کفش و دامن ماکسی این است که کفش ها مکمل استایلی هستند که با دامن ماکسی ایجاد می گردد.

  • 18 روش برای داشتن یک استایل مجذوب نماینده با دامن جین

با دامن ماکسی چه کفش هایی بپوشیم؟

در ابتدا باید منظور خود را از دامن ماکسی تعیین کنیم. دامن ماکسی به دامن بلندی گفته می گردد که بلندی آن تا مچ یا تا انگشتان پا است. بنابراین بسته به بلندی دامن، ممکن است کفش تعیین باشد یا نباشد. گاهی اوقات دامن ها در بغل یک چاک دارند که باعث می گردد قسمت بالایی کفش و بخشی از پا تعیین گردد. هر چقدر دامن بلندتر باشد خط کمتری را ایجاد می نماید بنابراین در صورتی که قد کوتاه تری دارید و بلندی دامنتان به میزان ای نیست که به زمین برسد می توانید برای افزایش ارتفاع از کفش پاشنه بلند بهره ببرید. کفش های لژدار هم انتخاب های مناسبی به این منظور هستند.

در ادامه کفش هایی که مناسب پوشیدن به همراه کفش لژدار هستند معرفی شده اند:

1. کفش پاشنه بلند لژدار

با کفش های پاشنه بلند لژدار می توان به استایل خود ارتفاع بیشتری افزود و آن را به نمایش گذاشت یا آن را به صورت مخفی زیر دامن نگه داشت. انواع متنوعی از کفش های لژدار وجود دارد اما صندل های لژدار حصیری هم جلوه بسیار زیبایی را با این دامن ها ایجاد می نمایند.

2. کفش پاشنه بلند جلو باز

یکی از انتخاب های عالی برای ست کردن با دامن ماکسی در فصل تابستان، کفش پاشنه بلند جلو باز است. این مدل کفش ها بسیار راحت بوده و ظاهر شیکی دارند که همین مساله آن ها را برای فصل تابستان و ماه های گرم تر سال ایدئال می سازد. علاوه بر این در صورتی که قد کوتاهی داشته باشید پوشیدن کفش پاشنه بلند یکی از گزینه های عالی برای افزایش ارتفاع قد خود و جلوگیری از کشیده شدن دامن روی زمین است.

3. کفش کتانی

در صورتی که در پی داشتن استایل غیر رسمی و کژوال با دامن ماکسی هستید، آن را با کفش کتانی ست کنید. فایده دیگر پوشیدن کفش کتانی با دامن ماکسی این است که می توانید آن ها را هم در زمستان و هم در تابستان بهره ببرید.

کفش های کتانی شامل کفش های کانورس یا کفش های مخصوص دویدن تقریبا با هر چیزی از جمله دامن های ماکسی ست می شوند. برای داشتن استایل غیر رسمی کفش کتانی دلخواه خود را با دامن ماکسی بپوشید.

در صورتی که تمایل به داشتن استایل اسپرت و ورزشی دارید می توانید از کفش کتانی سفید بهره ببرید. امروزه تقریبا همه لباس ها را می توان با کفش کتانی سفید پوشید.

اخیرا ترکیب دامن های ماکسی گل دار با کفش کتانی و سویشرت به یکی از ترندهای محبوب پاییزی تبدیل شده است. بعلاوه می توان برای داشتن استایل تابستانی دامن ماکسی را با یک تیشرت طرح دار و کفش کتانی ست کرد.

4. کفش پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند فرقی نمی نماید که پاشنه های میانه یا بلندی داشته باشند، نوک تیز یا نوک گرد باشند، در هر صورت با افزایش دادن قد باعث می شوند فرد کشیده تر به نظر رسیده و بتواند با دامن ماکسی یک استایل رسمی برای مراسم عروسی ایجاد کند.

کفش های پاشنه بلند به علت تنوع بالایی که دارند محبوب هستند و همین مساله باعث می گردد که بتوان به راحتی آن ها را با دامن های ماکسی ست کرد. این کفش ها درخشش و زیبایی خاصی را به استایل اضافه نموده و برای مراسم های خاص مانند مهمانی و عروسی بسیار مناسب هستند.

5. کفش پاشنه بلند نوک تیز

کفش پاشنه بلند نوک تیز یکی از انتخاب های عالی برای تکمیل استایل دامن ماکسی است. در صورتی که در پی کفشی هستید که ظاهر شیک تری را با دامنتان ایجاد کند یک جفت کفش پاشنه بلند نوک تیز به رنگ خنثی یا حتی رنگ روشن را انتخاب کنید. مدل های براق این کفش هم انتخاب های مناسبی به شمار می روند.

6. کفش پشت باز

کفش های پشت باز نوعی صندل محسوب می شوند که در پشت پاشنه آن ها یک بند محافظ وجود دارد. این کفش ها برای محافظت از پا در برابر سر خوردن یا افتادن عالی هستند.

کفش های پشت باز برای ایجاد استایل های غیررسمی یا رسمی عالی بوده و پاشنه های آن ها ارتفاع های مختلفی دارد. برای داشتن استایل مجذوب نماینده تابستانی پیشنهاد می گردد از یک دامن ماکسی گل دار و کفش پشت باز پاشنه دار به رنگ آبی بهره ببرید.

7. صندل

صندل برای افرادی که در پی ایجاد استایل بوهو هستند گزینه بسیار مناسبی است. صندل ها برای فصل های بهار و تابستان کاربردی بوده و ظاهر راحتی را برای دامن ماکسی ایجاد می نمایند. بعلاوه در صورتی که قد بلندی دارید یا بلندی دامنتان کمتر از مچ پایتان است توصیه می گردد از صندل بهره ببرید.

صندل های بنددار محبوب ترین و رایج ترین نوع صندل هستند که به همراه دامن های ماکسی پوشیده می شوند. از آنجایی که دامن های ماکسی بلند هستند نیازی نیست که صندل انتخابی تان خیلی پر زرق و برق باشد و می توانید یک صندل ساده به رنگ مشکی یا قهوه ای را انتخاب کنید.

این حقیقت که صندل های تخت یا انگشتی زیر دامن ماکسی تعیین نیستند به این معنا است که واقعا تاثیری بر استایل ندارند اما استایل را راحت و غیررسمی نگه می دارند.

8. بوت های تخت

سعی کنید بوت مچی نپوشید زیرا می توانند هم تراز با لبه پایینی دامن قرار گرفته و ظاهر نامناسبی را ایجاد نمایند. در پی بوتی باشید که از مچ یا ساق پا بلندتر باشد به ویژه اگر فاصله ای بین دامن و بوت و جود دارد و قسمت بیشتری از بوت قابل مشاهده می باشد.

9. بوت پاشنه دار

مانند کفش های پاشنه بلند بوت های پاشنه دار هم باعث بلندتر شدن قد شده و در زمستان به خوبی با دامن های ماکسی ست می شوند. تنها نکته ای که باید هنگام انتخاب کفش مناسب دامن ماکسی در نظر بگیرید این است که کفش باید با دامن ست باشد.

  • 10 مدل دامن ماکسی شیک و مجذوب نماینده و نحوه ست کردن آن ها

به صورت کلی چگونه باید از دامن ماکسی در استایل استفاده کنیم؟

دامن های ماکسی در طرح ها و میزان های متنوع بسیاری وجود دارند بنابراین با توجه به استایل و سلیقه شخصی خود مدل دلخواه و مناسب تان را انتخاب کنید. مدل های بسیار متنوعی از دامن ماکسی مانند چین دار، جذب، طرح دار، کمر پهن، حجیم، چاک دار و مدادی وجود دارند که می توانید بر حسب سلیقه خود از مدل دلخواه در استایل خود بهره ببرید.

  • در پی مدل های کمر پهن باشید؛ زیرا این مدل ها کوچک ترین قسمت بدن خانم ها را برجسته نموده و باعث قد بلندتر دیده شدن می شوند. کشیده تر به نظر رسیدن کمر مجذوب نمایندهیت بسیار زیادی را به استایل می دهد.
  • مدل کمر چین دار برای افرادی که شکم های بزرگی دارند مناسب است.
  • به منظور متعادل ساختن ظاهر لخت دامن لباس بالاتنه خود را متناسب با اندام خود انتخاب کنید.
  • در صورتی که دامنی با رنگ یا طرح برجسته انتخاب کردید، لباس بالا تنه خود را به رنگ خنثی انتخاب نموده یا برای تکمیل دامن خساده و خنثی از لباس بالاتنه با رنگ یا طرح برجسته بهره ببرید تا توازن در استایل تان رعایت گردد.
  • در صورتی که دامن ماکسی خود را به همراه سویشرت می پوشید در پی بافت سبک تر باشید که بتوانید آن را داخل دامن قرار دهید.
  • هنگام پوشیدن کت برترین انتخاب ها کت های برش داری هستند که دقیقا رو یا زیر خط کمر دامن برش داشته باشند.
  • از اکسسوری ها به خوبی در استایل خود بهره ببرید. دامن ماکسی یک لباس تک رنگ است که توجه بسیاری را در کل استایل به خود جلب می نماید. برای داشتن استایل یکدست و شیک از کیف و کفش مناسب به همراه دامن خود بهره ببرید.

آیا دامن های ماکسی ترند هستند؟

پاسخ این سوال بله است. دامن های ماکسی در چند سال اخیر به دنیای مد بازگشته اند و در همه فصل ها استفاده می شوند. این مدل دامن در پارچه های مختلف و مدل های متنوع برای موقعیت های مختلف کاربرد داشته و ظاهر زیبایی را ایجاد می نماید.

  • چگونه دامن چند لایه را در استایل خود ست کنیم؟

مزایای دامن ماکسی

دامن های ماکسی مناسب همه انواع بدن هستند. فرقی نمی نماید که قد بلند یا قد کوتاه و چاق یا لاغر باشید، در هر صورت دامن ماکسی یکی از گزینه های مناسب برایتان به شمار می رود. این دامن ها بعلاوه بسیار راحت بوده و در فصل گرم تابستان باعث عرق کردن نمی شوند.

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با این دامن ها وجود دارد این است که می توانید استایل های رسمی و غیر رسمی با آن ها ایجاد کنید. این مساله بدان معنا است که دامن های ماکسی هم برای عروسی و هم برای ساحل کاربرد دارند و می توانند برای موقعیت های مختلف غیر رسمی و رسمی استفاده شوند. علاوه بر این می توانید کفش های مختلف را هم به همراه آن ها ست کنید.

از هر کفشی که با آن راحت هستید به همراه دامن ماکسی می توانید بهره ببرید. کفش های پاشنه بلند، کتانی و هر کفش دیگری که با دامن ماکسی ست گردد را می توانید بهره ببرید.

در خاتمه

فرقی نمی نماید که همواره از دامن ماکسی استفاده می کنید یا خیر، در هر حال کفشی که به همراه آن می پوشید بسیار مهم است. برترین کفش هایی که می توانید با این مدل دامن بپوشید شامل صندل، کفش پاشنه بلند جلو باز، بوت، کفش کتانی و حتی کفش های پاشنه بلند نوک تیز هستند. برای فصل تابستان توصیه می گردد از صندل های راحت، کفش های کتانی یا کفش های پاشنه بلند نوک تیز بهره ببرید.

اما در صورتی که در فصل زمستان از این دامن استفاده می کنید آن را به همراه بوت، کفش پاشنه بلند نوک تیز یا حتی کفش های کتانی شیک بپوشید. برای داشتن استایل شیک باید کفش هایتان مناسب فصل باشند.

منابع: StyleCheer, ThreadCurve, The Chic Pursuit

منبع: دیجی استایل

به "9 کفش مناسب برای ست کردن با دامن ماکسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 کفش مناسب برای ست کردن با دامن ماکسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید