آبشار مارگون؛ جاذبه ای بهشتی در سرزمین فارس

به گزارش وبلاگ ساختمان، پایکوبی آب بر صخره و دیواره های کوه، هیاهویی که برای گذر از میان سنگ ها راه می اندازد و صدای موسیقی خوش آهنگی که می نوازد تا با سقوطش سمفونی شنیدنی خود را کامل کند، بی بدیل ترین نمایش جریان سبز زندگی است. این نمایش باطراوت، اجرای روایت زیبایی آبشارهایی است که در نقاط مختلف زمین، ازجمله ایران پهناور ما، جا خوش نموده اند.

آبشار مارگون؛ جاذبه ای بهشتی در سرزمین فارس

ایران، سرزمین آبشارهای نقره ای است و در گوشه وکنارش، این جاذبه ٔ طبیعت به چشم می خورد. یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ایران، آبشار مارگون نام دارد که در حدود 50 کیلومتری شهر اردکان، در سپیدان فارس واقع شده است تا شکوه جاذبه های تاریخی فارس را با طراوت دیدنی های طبیعت کامل کند. اگر قصد سفر به شهر اردکان و منطقهٔ خوش آب وهوای سپیدان را دارید، با ما همسفر شوید و خودتان را برای تماشای نمایش نقره ای مارگون، به روی صخره های سبز و سرسخت آماده کنید.

وقتی که چشمه ها آبشار مارگون را پدید می آورند

شهرستان سپیدان فارس با وجود آبشار مارگون بدون شک یکی از گنجینه های منحصربه فرد جهان محسوب می گردد. چشم هیچ گردشگری از تماشای این پدیده ٔ زیبای خلقت سیر نمی گردد. مارگون یکی از بلندترین و چشم نوازترین آبشارهای ایران و جهان است که خود شروع جریان یک رود است و پیش از صخره ای که این آبشار در آن متولد می گردد، جریان رودی وجود ندارد. این ویژگی ِ فوق العاده است که این آبشار را از نمونه های دیگر خود متمایز نموده است.

شروع سفر آبشار از چشمه تا رود

راز پرآبی و جوش وخروش و زیبایی این آبشار در دل صخره و دیواره ٔ آن نهفته است. چشمه های متعددی درون سنگ جا خوش نموده اند تا با آب زلال خود یکی از بلندترین آبشارهای چشمه ای جهان را در اردکان فارس پدید آورند. چشمه ها از نیمه های صخرهٔ خشن آبشار، یکی یکی سر بیرون می آوردند و هر سنگی را که در راستا خود می یابند، سبز می نمایند و همانند رشته موهای پریشانی، رنگی نقره ای به کمر کوه می بخشند. آب این چشمه ها سرشروع جریان آبشار هستند و بعد از سقوط و پیمودن راستای طولانی، با رود کهر یکی می شوند.

زیبایی های بی بدیل آبشار نقره ای سپیدان

آبشار مارگون - عکس از فرزاد افضلی

این آبشار نیروی حیات بخش منطقه ٔ مارگون است و طراوت را به آن هدیه نموده است. به واسطه ٔ حضور این آبشار در منطقه ٔ حفاظت شده ٔ مارگون، وقت گذرانی در طبیعت حوالی آبشار و کنار رود پرجنب وجوش این ناحیه، بسیار لذت بخش و دوست داشتنی خواهد بود. با سفر به استان فارس، در سرزمین کوهستانی این منطقه پیاده روی و در زیبایی وصف نشدنی طبیعتش احساس رهایی کنید.

آبشار مارگون - عکس افشین عزیزی

در حین پیاده روی، تماشای قاب درختان و گیاهان سر از خاک بیرون زده را از دست ندهید. اگر در بهار مسافر مارگون شدید، حتما خودتان را به دشت حوالی آبشار برسانید تا رنگارنگی گل های بهاری را از نزدیک ببینید تا شما را بیش از پیش شیفته ٔ طبیعت زیبای فارس کند.

پیش به سوی آبشار چشمه ای ایران

این آبشار مثل هر پدیده ٔ طبیعی، در هر فصل زیبایی منحصربه فرد خود را دارد. مارگون در بهار صحنهٔ نمایشی از رنگ هاست، در گرمای داغ تابستان با آب وهوایی خنک و روح بخش، خستگی و گرما را از تن مسافران دور می نماید، در پاییز قدرت آب وهوای کوهستانی اش را به رخ می کشد و در زمستان خود را با یخ آذین می بندد. بنابراین برای یک گردش به دور از سرمای کوهستانی و لذت از طبیعت بکر، بهار و تابستان فصل مناسبی است تا آبشار مارگون را مقصد خود کنید.

کوله بارتان را به سمت شیراز ببندید و پس از گشت زنی در شهر شعر و شاعری، به سمت سپیدان و جاده ٔ مارگون راه بیفتید. در این جاده، آبشار چشمه ای، به انتظار شما نشسته تا از زیبایی هایش خاطره ای خوش بسازید. این خاطرات شیرین را برای ما بنویسید و تجربه تان را با گردشگران شیفته ٔ طبیعت تقسیم کنید.

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور

به "آبشار مارگون؛ جاذبه ای بهشتی در سرزمین فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار مارگون؛ جاذبه ای بهشتی در سرزمین فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید