آخرین مهلت مستاجران برای ثبت نام وام ودیعه مسکن

به گزارش وبلاگ ساختمان، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی، با بیان اینکه اندازه سقف نرخ اجاره در تهران 25 درصد اعلام شده است، گفت: در صورت رعایت نکردن این سقف نرخ اجاره متقاضیان می توانند به شورای حل اختلاف مراجعه کنند، موارد استثنایی هم وجود دارد که در این مورد می توان تصمیماتی را برای آن ها در نظر گرفت.

آخرین مهلت مستاجران برای ثبت نام وام ودیعه مسکن

او با بیان اینکه حدود هزار متقاضی برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده اند، اضافه کرد: بعد از ثبت نام متقاضیان در اولین فرصت پالایش و بررسی مستندات انجام می شود و بعد از تکمیل شدن به سیستم بانکی متقاضیان معرفی می شوند.

محمودزاده یادآور شد: متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا خاتمه شهریور فرصت دارند برای ثبت نام اقدام کنند و باید حتما افراد دارای کد رهگیری و دارای اجاره نامه معتبر باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه 350 هزار نفر تا به امروز در پنجمین مرحله از طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند اضافه کرد: مراحل پالایش از متقاضیان انجام می شود و بعد از تأیید از طریق پیامک به متقاضیان برای تکمیل مراحل ثبت نام به آن ها اطلاع داده می شود.

افتتاح بیش از35 هزار مسکن ملی تا خاتمه تیر

محمودزاده اعلام نمود: این میزان از استقبال متقاضیان نشان دهنده مردم به طرح های اقدام ملی مسکن است که امیدواریم بیش از 35 هزار واحد تا خاتمه تیر در قالب افتتاح طرح های وزارت راه و شهرسازی به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز فصل جابه جایی مستأجران گفت: با اتخاذ تدابیر در سال های گذشته توانستیم بازار اجاره را مدیریت می کنیم.

محمودزاده اعلام نمود: در سال گذشته میزان نرخ سقف اجاره را 25 درصد برای تمدید مصوبه اعلام نمودیم و مرکز آمار هم نرخ تمدید و اجاره نامه نو را 32 درصد اعلام نمود و با توجه به آنکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است و با فرض این موضوع که همان نرخ 32 درصد مرکز آمار درست بوده باشد، اما شاهد آن بودیم که در سال گذشته و همچنین امسال بازار اجاره با همان نرخ اعلام شده کنترل شد.

او یادآور شد: در خصوص بازار اجاره در سال گذشته بسیاری از مالکان شرایط مستأجران و نرخ های اجاره را مراعات کردند که همین موضوع خود باعث کاهش قیمت در نرخ های اجاره شد و امسال هم به طور قطع با تدابیر در نظر گرفته شاهد بهبود شرایط بازار اجاره خواهیم بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در منطقه ها آزاد تفاهم نامه های منعقد که در بین این منطقه ها برای ماکو تأمین زمین فراهم شده و به طوری که برخی از منطقه ها کار را جدی تر در این حوزه دنبال می کنند.

منبع: وبلاگ ساختمان

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن وبلاگ ساختمان بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین مهلت مستاجران برای ثبت نام وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت مستاجران برای ثبت نام وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید