آیا بیدار شدن با صدای زنگ، برای بدن ضرر دارد؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، وقتی خسته اید به رختخواب بروید و اجازه دهید صبح با سیستم عصبی و جسمانی خود از خواب برخیزید نه با صدای زنگ ساعت و یا هر صدای غیرمترقبه دیگری.

آیا بیدار شدن با صدای زنگ، برای بدن ضرر دارد؟

در ابتدا ممکن است این چرخه ریکاوری زمان خواب، کمی جنون آمیز باشد و 10 ساعت در شبانه روز بخوابید، اما به مرور این زمان کاهش پیدا می کند. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا با ضررهای زنگ هشدار برای بدن بیشتر آشنا شوید.

ضررهای زنگ هشدار برای بدن

توجه داشته باشید برای جبران کمبود خواب هم زمان و هم شدت و کیفیت خواب مهم است. باید در نظر داشت که برای جبران بخشی از کسری خواب، خواب عمیق لازم است. به نظر می رسد در زمان خواب عمیق، مغز به بازسازی و ریکاوری خود می پردازد. وقتی فرد زمان بیشتری می خوابد، به همان مقدار زمان بیشتری به مغز می دهد تا خود را ریکاوری و جوان سازی کند. وقتی فرد بدهی خواب خود را با مغز صاف کند و آن را با خواب اضافه جبران کند، به تدریج به الگوی مناسب و زمان ایده ال خواب خود دست خواهد یافت.

محققان معتقدند ژن ها در معین الگوی خواب افراد موثرند و تفاوت های فردی مقدار خواب در اشخاص مختلف را به اطلاعات روی ژن های افراد مربوط می دانند. نکته قابل توجه اینجاست که با توجه به این فرضیه شما نمی توانید خود را آموزش دهید تا زمان کمتری بخوابید چرا که مقدار خواب مورد نیاز بدن شما با توجه به اطلاعات وراثتی ژن های بدن تان معین شده است، بنابراین با کم خوابیدن فقط خودتان را گول خواهید زد.

یک تحقیق علمی

طبق یک تحقیق علمی هر چه بیشتر خسته باشید کمتر احساس خستگی می کنید. یادتان باشد خواب کافی و مناسب باعث می شود شما احساس بهتری نسبت به خودتان و زندگی داشته باشید. در ضمنً به خاطر داشته باشید که شاید با مصرف برخی مواد مانند مواد کافئین دار بتوانید خود را بیدار نگه دارید، اما مطمئن باشید از کارایی و عملکرد جسمی و ذهنی شما کاسته خواهد شد. بدهی خواب خود را پرداخت کنید تا به یک ابر انسان بدل شوید. خواب کافی ظرفیت های جسمانی و ذهنی شما را ارتقا می دهد. اختلالات خواب اثر مستقیمی بر طول عمر افراد دارند، پس آن ها را جدی بگیرید و در صورت بروز مشکل با پزشک متخصص مشورت کنید.

منبع:yjcپیشنهاد مطالعه: مطلب 3 فایده باورنکردنی خوابیدن روی زمین را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "آیا بیدار شدن با صدای زنگ، برای بدن ضرر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بیدار شدن با صدای زنگ، برای بدن ضرر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید