اطلاعات شخصی کارمندان لنوو در آسیا و اقیانوسیه سرقت شد ، از نام و فیش حقوقی تا شماره های حساب بانکی

به گزارش وبلاگ ساختمان، بی احتیاطی یکی از کارمندان لنوو حاشیه ساز شد و اطلاعات مهم صدها کارمند این شرکت به راحتی سرقت شد. این اتفاق بخش بزرگی از کارمندان لنوو در آسیا و اقیانوسیه را متضرر می نماید.

اطلاعات شخصی کارمندان لنوو در آسیا و اقیانوسیه سرقت شد ، از نام و فیش حقوقی تا شماره های حساب بانکی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یکی از کارکنان لنوو لپ تاپی ارزشمند را که حاوی اطلاعاتی مهم در خصوص کارمندان شرکت بود از دست داد.

اهمیت این لپ تاپ از آنجا ناشی می گردد که شامل اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی، فیشهای حقوقی و شماره حساب های بانکی این افراد می شد. به نظر می رسد این روزها با سریالی طولانی از هک، نقض حریم خصوصی کاربران و حملات سایبری رو به رو هستیم و این بار م نوبت به لنوو رسیده که با این مشکل دست و پنجه نرم کند.

براساس بیانیه داخلی لنوو که خطاب به کارمندان نوشته شده ، با توجه به این که یکی از کارمندان شعبه سنگاپور لپ تاپ را از دست داده است، به همه کارکنان منطقه اقیانوسیه و آسیا تذکر داده شده که هر چه سریعتر شماره رمز های خود را تغییر داد و هر نوع فعالیت مشکوک در حساب های خود را رصد نمایند.

لنوو تاکید نموده که هنوز هیچ نشانه ای وجود ندارد که داده ها مورد سوء استفاده یا مورد خطر قرار گرفته اند، اما کارمندان نسبت به خود شرکت خشمگین هستند که اصلا چرا باید چنین اطلاعات مهمی را روی یک لپ تاپ معمولی،آن هم بدون کدهای امنیتی حرفه ای قرار دهد.

منبع: انتخاب

به "اطلاعات شخصی کارمندان لنوو در آسیا و اقیانوسیه سرقت شد ، از نام و فیش حقوقی تا شماره های حساب بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات شخصی کارمندان لنوو در آسیا و اقیانوسیه سرقت شد ، از نام و فیش حقوقی تا شماره های حساب بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید