افزایش زل زدن به گوشی در ایام کرونا، عامل خستگی چشم

به گزارش وبلاگ ساختمان، با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند به علت شیوع ویروس کرونا و گسترش میزان دورکاری، مشکلاتی مانند خستگی چشم روز به روز در حال افزایش است.

افزایش زل زدن به گوشی در ایام کرونا، عامل خستگی چشم

به گزارش وبلاگ ساختمان از فارس، آنالیز هایی که در این زمینه در انگلیس صورت گرفته نشان می دهد استفاده از گوشی و تبلت در سراسر جهان شدت گرفته و تبعات گسترش بیماری کرونا نیز این مشکل را تشدید نموده است.

تحقیقاتی که شرکت لن استور در لندن در این زمینه در ده ها کشور جهان انجام داده، حاکیست حدود 5.2 میلیارد نفر در سراسر جهان از گوشی های هوشمند و 4.54 میلیارد نفر در جهان از اینترنت استفاده می نمایند. هر کاربر به طور متوسط 40 درصد از زمان بیداری خود را صرف استفاده از اینترنت می نماید و بنابراین هر فرد در روز 6 ساعت و 43 دقیقه را به اینترنت متصل است.

همچنین افراد هر روز به طور متوسط حدود 14 ساعت را صرف نگاه کردن و زل زدن به نمایشگرهای گوشی و تبلت می نمایند و فیلیپین درصدر کشورهایی است که اتباعش به شدت به استفاده از این وسایل عادت دارند و همین مساله خطر ابتلاء به بیماری های چشمی را در آنها افزایش داده است.

در میان کشورهای مختلف جهان، برزیل، تایلند و آفریقای جنوبی بیش از دیگر کشورها با مشکل ضعف بینایی به علت استفاده زیاد از وسایل الکترونیک و دیجیتال دست و پنجه نرم می نمایند.

بخش اعظم این ضعف بینایی ناشی از استفاده فراوان از گوشی های هوشمند است. به طور متوسط، 94 درصد از مردم کشورهای ورد مطالعه دارای گوشی های هوشمند بوده اند و به طور متوسط 3.22 ساعت در روز را مشغول استفاده از آنها بوده اند.

آفریقای جنوبی با 5.09 ساعت استفاده در روز در رتبه اول، برزیل با 4.36 ساعت استفاده در روز در رتبه دوم و فیلیپین با 4.34 ساعت استفاده در روز در رتبه سوم بوده است اما با افزوده شدن مدت زمان استفاده از لپ تاپ و رایانه های رومیزی این رقم به 4.31 ساعت در روز رسیده است.

در بعضی کشورها افراد بیش از 4 ساعت از زمان خود را پشت لپ تاپ می گذرانند و مدت زمان مشاهده تلویزیون نیز از 3.15 ساعت در روز فراتر می رود.

در عین حال متوسط زمان استفاده از کنسول های بازی از 0.94 ساعت در روز فراتر نمی رود. از جمله بیماری های چشمی که به دنبال استفاده شدید از گوشی و تبلت و رایانه در افراد ایجاد می گردد می توان به خشکی چشم، فشار چشم، سردرد، تاری دید، عدم تمرکز در هنگام دیدن محیط اطراف و غیره اشاره نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "افزایش زل زدن به گوشی در ایام کرونا، عامل خستگی چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش زل زدن به گوشی در ایام کرونا، عامل خستگی چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید