بازی هایی عالی برای همه حیوانات خانگی

به گزارش وبلاگ ساختمان، یکی از ارکان اصلی نگهداری از حیوانات آن است که به آنها عشق و توجه دهیم. معمولا نیاز حیوانات به هر دوی این دو رکن به وسیله بازی کردن برطرف می گردد، پس باید یاد بگیریم چه طور بازیکن حرفه ای شویم!

بازی هایی عالی برای همه حیوانات خانگی

حیوانات بعد از بازی کردن با صاحب شان احساس رضایت و شادابی می نمایند و همینطور شما هم ادرنالین زیادی ترشح می کنید که باعث شادی و آرامش تان می شود پس این برای هر دوی شما خوب است!

مثل یک حرفه ای با حیوانات تان بازی کنید:

با سگ تان بازی کنید

1- خوراکی یا اسباب بازی را پنهان کنید. اگر به سگ تان آموزش های اولیه را داده اید و سگ مطیعی است، می توانید از او بخواهید تا بنشیند و سپس شما خوراکی یا اسباب بازی را در اتاقی که در آن قرار دارید پنهان کنید. سپس وقتی به سگ تان فرمان برو، را دادید او دور تا دور اتاق را می شود و سعی می نماید خوراکی یا عروسک را پیدا کند. به خاطر داشته باشید که خوراکی را در جایی پنهان کنید که سگ به راحتی بتواند به آن دست یابد.

2- قایم موشک. بازی که در بچگی علاقه زیادی به آن داشتید را به خاطر دارید؟ خب این بازی فقط برای انسان ها نیست! درست مانند بازی قبل برای انجام این بازی هم باید سگ تان را از قبل آموزش داده باشید و سگ مطیعی داشته باشید. از سگ تان بخواهید رو به روی یک دیوار یا رو به گوشه اتاق بنشیند. خب حالا پنهان شوید و بعد نام سگ را صدا کنید تا پیداتان کند. سگ تان خیلی سریع این بازی را یاد می گیرد. ممکن است در چند دور اول گیج شود اما با تکرار الگوی بازی را متوجه می شود.

3- ملافه را دنبال کن! اگر ملافه ای قدیمی دارید آن را بردارید و به حیاط خانه بروید. ملافه را پشت سرتان بگیرید و بدوید و سگ تان را نگاه کنید که برای گرفتن ملافه بالا و پایین می پرد!

4- بازی لیزر. یک لیزر تهیه کنید تا سگ یا گربه تان را دیوانه کنید! اشعه لیزر را بر روی زمین و دیوارها حرکت دهید و حیوان را نگاه کنید که سعی می نماید آن را بگیرد و با دست نگه دارد. حواس تان باشد که لیزر را مستقیما در چشمش نزنید.

با گربه ها بازی کنید

1- گربه ها عاشق کاموا هستند! یک تکه از کاموا، نخ یا هر چیز مشابهی را ببرید و آن را دور اتاق روی زمین بکشید و به گربه تان که مشتاقانه کوشش می نماید آن را بگیرد و دنبال کند نگاه کنید. می توانیم تضمین کنیم که گربه تان عاشق این بازی می شود.

2- گربه ها عاشق جعبه هستند. گربه ها عاشق جعبه و کارتن های مقوایی هستند و به محض اینکه یکی از آنها را ببینند سریعا داخل آن می پرند. به خصوص اگر داخل آن خوراکی یا اسباب بازی مورد علاقه شان را انداخته باشید.

3- دستی زیر پتو. ممکن است کمی خراش بردارید! دست تان را زیر پتو ببرید و انگشتان تان را تکان دهید تا پتو تکان بخورد. به نظر می رسد گربه تان نمی داند این شمایید و دیوانه وار سعی می نماید موجود متحرک زیر پتو را بگیرد. برای آنکه دست تان از چنگ های گربه آسیب نبیند این بازی را با یک پتوی ضخیم انجام دهید.

با پرنده ها بازی کنید

1- پرندگان واقعا از کاغذ خوششان می آید. آنها دوست دارند آن را پاره نمایند و می توانند خود را ساعت ها با یک تکه کاغذ مشغول نمایند و آن را هزاران تکه نمایند. این را به خاطر داشته باشید که از کاغذی صاف، نرم و بدون رنگ بهره ببرید تا برای پرنده تان ضرری نداشته باشد.

2- پرنده ها پر هم دوست دارند. ممکن است به نظر خنده دار بیاید اما پرنده ها عاشق پرهای خودشان هستند. پرهای ریخته شده از پرنده تان را جمع کنید و نگه دارید و وقتی تعدادشان به حد قابل ملاحظه ای رسید آنها را از طریق مقداری نخ به هم گره بزنید. این پرها را از سقف یا از قفس پرنده آزاد کنید و ببینید که چطور پرنده تان با دوست جدیدش بازی می نماید.

با موش تان (همستر، خوکچه هندی) بازی کنید

1- اجازه دهید حیوان تان به داخل جیب تان بخزد. موش تان حتما دوست دارد به داخل جیب تان بخزد. وقتی درون جیب نهاده شد دکمه جیب تان را نبندید. سپس موش از درون جیب بیرون آمده و از سر و کول شما بالا می رود.

2- برایش مانع ایجاد کنید. می توانید با استفاده از کار گذاشتن غذا موش تان را به درن زمین بازی که برایش ساخته اید بکشانید. تکه های غذا را به فاصله 5 تا 7 سانتی متری از هم قرار دهید.

3- زیر ملافه. حیوان تان را در زیر یک ملافه، یک تکه پارچه با هر چیز مشابه دیگری قرار دهید و ببینید که چطور سعی می نماید بیرون بیاید. پارچه ضخیم و سنگینی روی موش تان نیاندازید و اگر متوجه شدید که حیوان از این بازی خوشش نمی آید و دارد عصبانی می شود، سریعا بازی را تمام کنید.

با خرگوش تان بازی کنید

1- اشیایی را روی زمین قرار دهید. این شامل لوله های کوچکی که خرگوش بتواند از میان آنها رد شود، یک روزنامه برای پاره کردن، چند توپ برای بازی کردن و خوراکی می شود. شاید در ابتدا خرگوش بیشتر به خوراکی جذب شود اما رفته رفته دست تان می آید که چه شی را بیشتر از همه دوست دارد.

2- شبح بازی کنید. خرگوش را مقابل خود بنشانید و یک تکه پارچه را جلوی صورت تان بگیرید. پارچه را ناگهانی پایین بیاورید و همزمان با پایین آوردن آن صدایی از خود درآورید، مثلا بووو یا دالی!. بعضی خرگوش ها بسیار از این بازی لذت می برند در حالی که بعضی از انجام آن عصبی می شوند و بقیه به آن علاقه ای نشان نمی دهند.

منبع: فوت و فن / wikihow.com

به "بازی هایی عالی برای همه حیوانات خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی هایی عالی برای همه حیوانات خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید