آنالیز آثار گراهام گرین درهزار توی داستان رادیو نمایش

به گزارش وبلاگ ساختمان، تهران (پانا) - این هفته برنامه هزارتوی داستان رادیو نمایش، به آثار گراهام گرین رمان نویس، نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسندهٔ پرکار داستان های کوتاه می پردازد.

آنالیز آثار گراهام گرین درهزار توی داستان رادیو نمایش

به گزارش روابط عمومی رادیونمایش، گرین یکی از بزرگ ترین نویسنده های انگلیسی زبان در قرن بیستم است. او در سال 1967 نامزد جایزه نوبل ادبیات شده بود، بعلاوه، جایزه یادبود تیت بلاک را برای رمان جان کلام و جایزه ی هاثورن را برای رمان قدرت و جلال در سال های 1941 و 1949 از آن خود نموده بود. رمان قدرت و جلال در سال 2005 نیز از سوی مجله تایم به عنوان صد رمان برتر انگلیسی زبان معرفی گردید..

گراهام گرین تقریبا تمام قرن بیستم را زیست و شاهد وقایع سیاسی بسیار مهمی از جمله جنگ های دنیای اول و دوم و جنگ سرد بود. او که در سازمان اطلاعات و امنیت بریتانیا کار می کرد به بسیاری از نقاط دوردست دنیا سفر کرد و به واسطه این سفرها به جاهایی عجیب و غریب، تصاویری ماندگار برای داستان های خود خلق کرد و ردی از همه این مکان ها را در آثارش ثبت کرد به طوری که مکان داستان هایش به گرین لند مشهور شد.

از بیشتر آثار گرین، فیلم و سریال ساخته شده از جمله: قدرت و جلال مرد سوم، آمریکایی آرام، صخره برایتون و مرد سوم

پنجشنبه 13 آبان و بازپخش دوشنبه 17 آبان ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان یک روز بازیافته نوشته گراهام گرین را روایت نموده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و آنالیز این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه گرین را رضا عمرانی روایت نموده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آنالیز آثار گراهام گرین درهزار توی داستان رادیو نمایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز آثار گراهام گرین درهزار توی داستان رادیو نمایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید