بزرگترین شرکت های بورسی ایران کدامند؟

به گزارش وبلاگ ساختمان، بر اساس دسته بندی صورت گرفته تا انتها آبان ماه سال جاری 10 شرکت بزرگ بورسی در ایران با توجه به ارزش بازار دسته بندی شدند. فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد بزرگترین شرکت بورسی ایران در مدت مذکور است. ارزش بازار این نماد 329 هزار میلیارد تومان است.

بزرگترین شرکت های بورسی ایران کدامند؟

پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس دومین شرکت بزرگ بورسی کشور است. ارزش بازار این شرکت تا خاتمه آبان 1400، 323 هزار میلیارد تومان بوده است. توسعه نماد خاورمیانه با نماد میدکو سومین شرکت بزرگ بورسی است که ارزش آن 280 هزار میلیارد تومان است.

شرکت ملی مس ایران با نماد فملی با ارزش 267 هزار میلیارد تومان و شرکت معدنی و صنعتی گلگهر با نماد کگل و با ارزش بازار 240 هزار میلیار تومان به ترتیب در جایگاه های چهارم و پنجم قرار دارند. ششمین شرکت بزرگ بورسی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد و ارزش 165 هزار میلیارد تومان است و پس از آن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا و با ارزش 156 هزار میلیارد تومان واقع شده است.

شرکت پتروشیمی مارون با نماد مارون در حال حاضر 145 هزار میلیارد تومان ارزش دارد و در جایگاه هشتم است. بیمه پاسارگارد با نماد بپاس و نفت و گاز پارسیان با نماد پارسان به ترتیب با 138 و 136 هزار میلیارد تومان ارزش در چایگاه نهم و دهم قرار گرفته اند.

دسته بندی مذکور بر اساس ارزش بازار شرکت ها تا خاتمه آبان ماه 1400 است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ ساختمان بخوانید.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ ساختمان بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "بزرگترین شرکت های بورسی ایران کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین شرکت های بورسی ایران کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید