بیلی آیلیش، افسردگی و فکر خودکشی

به گزارش وبلاگ ساختمان، خبرنگاران: چند روز پیش، مراسم گرمی (معتبرترین مراسم اهدای جایزه موسیقی)، برگزار گردید و بیلی آیلیش، خواننده 18 ساله آمریکایی، پنج جایزه اصلی این مراسم، ازجمله آلبوم سال، آهنگ سال، بهترین هنرمند نوظهور، ضبط سال و بهترین آلبوم خواننده پاپ، را از آن خود کرد. بیلی در این مراسم، شش نامزدی نیز کسب کرد و ازطرفی تبدیل به جوانترین خواننده ای شد که جایزه چهار دسته بندی اصلی جوایز گرمی را به دست آورده است.

بیلی آیلیش، افسردگی و فکر خودکشی

بیلی با یاری برادر بزرگترش، فینس اوکانل، که تهیه نماینده کار های او بود و در نوشتن ترانه ها نیز به او یاری کرد، به این موفقیت دست پیدا کرد. این خواهر و برادر، ترانه هایشان را در محیط خانه ای نوشتند که همراه والدینشان در آن زندگی می نمایند و ضبط ترانه ها را نیز در اتاق خواب فینس انجام دادند.

ممکن است این تصویر ازنظر بسیاری از شما دلپذیر و دوست داشتنی باشد، اما هفته پیش، بیلی آیلیش در مصاحبه ای با گایل کینگ در شبکه CBS، درباره افکار و احساسات ناراحت نماینده اش حرف زد و از مسائل و درگیری های روحی اش گفت. آیلیش در این مصاحبه اعتراف کرد که ترانه های غم انگیزش، (مثل بخش خاکسپاری یک دوست در ترانه من می خواهم به خودم سرانجام دهم)، بازتابی از احساساتش درباره خودش و مدیریت افسردگی اش و نیز افکارش درباره خودکشی است.

بیلی در این مصاحبه گفت که در اوایل شروع کارش، کمپانی های موسیقی و شبکه های رادیویی، ترانه ها و آهنگ های او را سرزنش می کردند و می گفتند که این ترانه ها مناسب و مرتبط با زمینه کاری آن ها نیستند. آیلیش در اینباره گفت: این قضیه برای من خنده دار بود، زیرا همه در زندگیشان احساس ناراحتی می نمایند. نوجوانان زیادی هستند که خودشان را دوست ندارند.

آیلیش از خودش با عنوان شخصی یاد کرد که همواره به همه چیز می خندد. او به کینگ گفت که بار مسئولیت دستیابی به موفقیت بزرگ در طول سال گذشته، باعث شده که به نقطه ای برسد که بخواهد دست به خودکشی بزند. آیلیش که به افسردگی مبتلاست، گفت که او بالاخره با جلسات روان درمانی، حمایت زیاد خانواده و دوستان و اشتغال به سرگرمی هایی مانند نوشتن ترانه، توانست در سال 2018، از شرایط افسردگی عبور کند.

بیلی در مصاحبه اش درباره این موضوع صحبت کرد که رفتار های خودآزارگری داشته، در شرایط بسیار سیاه و تاریکی قرار داشته و می خواسته که به خودش آسیب بزند. او گفت که سال پیش، بسیار ناراحت بوده و احساس تنهایی و ایزوله بودن می نموده که همین باعث تشدید افسردگی اش شده است. او در اینباره گفت: من بسیار ناراحت بودم و از زندگی هیچ لذتی نمی بردم. قصد ندارم سیاه نمایی کنم، اما در آن موقع اصلا فکر نمی کردم که به سن 17 سالگی برسم. هرچند که اکنون بیلی می گوید که هفده سالگی، بهترین سال زندگی اش بوده، هفده سالگی را دوست دارد و حتی یک لحظه هم احساس افسردگی نداشته است.

پس از اینکه کینگ از بیلی آیلیش پرسید که آیا او آسیبی نیز به خودش زده یا نه، این خواننده درباره کشمکش هایش با افکار خودکشی نیز صحبت کرد. او خاطره ای را تعریف کرد که در آن در یکی از اتاق های هتلی در برلین آلمان بوده که یک پنجره داشته و شدیدا به این مسئله فکر می نموده که به خودش آسیب برساند و در ادامه از مادرش یاد کرد که به او یاری کرد و باعث شد که زنده بماند.

مادر بیلی در مصاحبه ای با کینگ گفت: من هرلحظه حالش را می پرسیدم و اوضاعش را آنالیز می کردم و از او می پرسیدم که هنوز هم قصد انجام این کار را دارد یا نه؟ بیلی عاشق اجرای موسیقی است و همین امر باعث ادامه دادن به زندگی اش شد.

بیلی آیلیش، سابقه بیماری افسردگی دارد و دوران روحی سختی را پشت سر گذاشته است. او در سن 13 سالگی دچار آسیب لگنی شد و همین امر، او را به سمت افسردگی رساند. بیلی در اینباره گفت: من فکر می کنم که افسردگی من از همان زمان شروع شد.

در دوران نوجوانی، در لگن بیلی، پلاتین کار گذاشته شد. بیلی درباره این مسئله گفته که: این کار من را به انزوا کشاند و من را به شرایطی دچار کرد که در آن به آسیب زدن به خودم فکر می کردم. نیازی نیست که انسان این افکار را داشته باشد، اما وقتی به سراغت می آید، کاری نمی توانی بکنی. من فکر می کردم که لایق درد کشیدن هستم؛ اما اکنون به نظر می رسد که بیلی در شرایط بهتری واقع شده است.

او در اینباره گفت: من از آن شرایط خارج شدم. بیرون آمدن من از پوسته انزوای خودم، بهترین احساس آزادی را به من داد. او میخواهد که با آن دسته از هوادارانش که با چنین مسائلی دست وپنجه نرم می نمایند، ارتباط بیشتری بگیرد و در اینباره گفت: من شانه آن ها را می گیرم و بهشان می گویم که لطفا از خودتان مراقبت کنید و با خودتان خوش رفتاری کنید و مهربان باشید. او به آن دسته از هوادارانش که با افسردگی روبرو هستند و به خودکشی فکر می نمایند، گفت: هرگز این کار را نکنید، به خودتان آسیب نزنید، زیرا این کار غیرقابل بازگشت است.

مصاحبه آیلیش ممکن است به نوجوانانی که احساسات پیچیده و متناقضی دارند و فکر می نمایند که آدم های زندگیشان، آن ها را نمی بینند و به آن ها توجهی نمی نمایند، یاری کند. آیلیش با صحبت کردن و درد دل کردن درباره تجاربش، افسردگی و افکارش درباره خودکشی، توانست بر خجالت و ناراحتی ناشی از بیماری روحی اش غلبه کند؛ شرایطی که اگر به همان صورت باقی بماند، باعث می گردد که فرد آسیب دیده، احساس شرمساری کند.

خودکشی، دومین دلیل مرگ افرادی با سن بین 10 تا 34 سال است. مطالعات مختلف نشان می دهد که عدم دسترسی به منابعی برای حفظ سلامت روح و روان، از مهمترین دلایلی است که باعث می گردد تا افکار خودکشی به ذهن نوجوانان افسرده متبادر گردد.

درست است که صحبت سلبریتی هایی مانند بیلی آیلیش درباره کشمکش های شخصیشان با مسائل روحی و روانی، باعث حل کامل مسائل نوجوانان افسرده جامعه نمی گردد، اما آگاهی را درمیان نواجوانان هوادار این سلبریتی ها افزایش داده و به آن ها یادآور می گردد که با این مسائل تنها نیستند.

یکی از ترانه های آیلیش، به نام آدم بد، از زمان انتشارش در امسال، بیش از سه میلیارد بار شنیده شده است. با میزان شهرت و محبوبیتی که آیلیش دارد، به نوجوانانی دسترسی دارد که ممکن است با عدم دسترسی به امکانات مرتبط با مراقبت های روحی دست وپنجه نرم می نمایند، درنتیجه می تواند با آهنگ هایش به آن ها یادآوری کند که بخشی از جامعه بزرگتری هستند که احساساتی همچون آن ها دارند. آیلیش حتی در یکی از سخنرانی هایش در هنگام دریافت جایزه گرمی، از هوادارنش قدردانی کرد.

توانایی آیلیش در صحبت کردن درباره مسائل روحی و روانی اش، اهمیت استفاده از پلتفرم های اجتماعی را درجهت منافع افرادی که با بیماری روحی دست وپنجه نرم می نمایند، نشان می دهد. طبیعی سازی چنین صحبت هایی درباره مسائل روحی و روانی، یکی از قوانین غلبه بر چنین بیماری هایی است. هرچه سلبریتی های بیشتری مانند آیلیش، درباره مسائل روحی و روانی صحبت نمایند، جامعه برای افرادی که در آن زندگی می نمایند و با مسائلی مانند افسردگی و افکار خودکشی دست وپنجه نرم می نمایند، تبدیل به جای بهتر و راحت تری می گردد.

امیدواریم که شجاعت آیلیش، تبدیل به ترندی معروف گردد تا سلبریتی های دیگر نیز به این زمینه ورود نمایند تا ما هم بیشتر درباره این مسائل بنویسیم و به انسان ها یاری کنیم.

منابع: teenvogue ،themighty

منبع: برترین ها

به "بیلی آیلیش، افسردگی و فکر خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیلی آیلیش، افسردگی و فکر خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید