توصیه پزشکی؛ زنان 40 سال به بالا این آزمایش را جدی بگیرند!

به گزارش وبلاگ ساختمان، متخصص زنان و زایمان گفت: توصیه می گردد از سنین 40 سالگی، خانم ها هر سال آزمایش ماموگرافی انجام دهند.

توصیه پزشکی؛ زنان 40 سال به بالا این آزمایش را جدی بگیرند!

به گزارش فارس، مژگان یزدیان، جراح و متخصص زنان و زایمان در مورد شیوع سرطان سینه در بین خانم ها، گفت: در بحث سرطان سینه اولین کاری که ما باید مدنظر خود قرار دهیم فرایند غربالگری و تشخیص زودرس سرطانهاست. توصیه می گردد از سنین 40 سالگی، خانم ها هر سال در برنامه خود ماموگرافی داشته باشند.

وی افزود: افرادی که سابقه خانوادگی یا در اقوام درج یک خود سرطان سینه داشته اند حتما آزمایش غربالگری را از سنین 35 سالگی و هر سال یک بار انجام دهند.

این جراح و متخصص زنان و زایمان افزود: در صورتی که خانم های زیر سنین 35 سالگی احساس لمس توده یا درد پستان داشتند باید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

یزدیان ادامه داد: باید توجه کرد احساس درد سینه در این سنین بیشتر به خاطر تاثیرات هورمونی تخمدان است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و با مصرف دارو این مشکل قابل درمان است؛ ما به بیماران توصیه می کنیم هر شش ماه سونوگرافی را انجام دهند.

وی اعلام کرد: بیماری 50 ساله مراجعه نموده است که تا این سن ماموگرافی انجام نداده است و هیچ گونه مسئله ای نداشته و مجدد توصیه من به همه خانم ها انجام ماموگرافی است. نباید منتظر به وجود آمدن مشکل یا لمس توده های بزرگ در سینه باشیم؛ سرطان سینه اگر پیشرفت کند راه های درمانی محدودتر و سخت تر می گردد.

منبع: فرارو

به "توصیه پزشکی؛ زنان 40 سال به بالا این آزمایش را جدی بگیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه پزشکی؛ زنان 40 سال به بالا این آزمایش را جدی بگیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید